ABi uo yu çok ciddiye alıyoz sanki hem yapılan edit için Royal ne yapsın okdar olay içinde (server açarsan ciddi şekilde anlarsın) onla uraşması zor zaten görsede anlasada hemen engel olur olması lazım ki server yürrüsün bu işler böle
Montana LoveLACe : ABi uo yu çok ciddiye alıyoz sanki hem yapılan edit için Royal ne yapsın okdar olay içinde (server açarsan ciddi şekilde anlarsın) onla uraşması zor zaten görsede anlasada hemen engel olur olması lazım ki server yürrüsün bu işler böle

+1 Bilmeyen anlamaz.
Silindi
Novice
2.3
Yazık Ayıp.Böylelerini Allaha Havale Etmek Lazım...Allahından Bulsunlar...
Ne Hallere Geldi Ultima Online :(
Ultima Online ne hallere mi geldi?
1.Ultima Online hiç bir hale gelmedi. Türkiyede belli bir kitle artık yerini 14-15-16 yaş sınırındaki insanlara bıraktı.
2.13 yaşındaki çocuk staff'a giriyor edit vs vs yapıyor hmmm. Bunu önleminin bir yolu var.
Eğer "Kalite" ön planda tutmak istiyorsanız Stafflarınzda seçici olacaksınız.
Hangi Şehirdeysniz oradan alım yapacaksınız. "18" Yaş sınırı koyacaksınız.
Ama bu şekilde 13 yaşındaki arkada$lar staff olur ise editte olur UO da çocuk oyuncağı olur
Galentos : Şu olaylara o kadar şaşıyorum ki..

Ha ha; I see... ;)

Gereksiz bir konu için bu kadar laf gerçekten boş. Ultima ne hale geldi diye bir tabiri ben pek benimsemiyorum.. Kitle anlamında bir sorun mevcut sadece. Eski elite sıfatını yakıştırdığımız akıllı, mantıklı, her anlamda doğruluğu güden, her daim saygısından ve ahlak öğelerinden ödün vermeyen ve seçici olan oyuncu sayısında yaşanan bir azalma var. Bu azalmanın üzerine birde %99'u klon sistem ve kalitesiz altyapıdan oluşan platformlar eklenince basitlik ve kolayılıkla ayakta kalma düşünceleri neticesinde varolan elite kitleyi iyice ultimadan soğutmakta sepetin içindeki çürük yumurtalarınsa iyice kokmasına sebebiyet vermekteler..

Özgün diyebileceğimiz platformlar zaten belli 1 ya da 2 tane.. Yapılmayanı yapmak kimsenin sahip olmadığına sahip olmak, bir platformu ortaya koymaktan çok onun kalitesi ve özgün oluşuna önem vermek daha mühimdir. Elite kullanıcı buna önem veren kullanıcıdır.

Lakin Türkiye'de yüksek popülasyonu başarı sanan, 5 yıl öncenin klonlanmış sistem mantığını hala ayakta tutmaya çalışan, basitlikten başka bir sıfatın yakışmadığı platformlar hergün yaptıkları gereksiz dolaplarla anılıyorlar ve anılmaya da devam edecekler. Bu ultimanın sonu olmayacak sadece kendilerinin sonu olacak. Onlar şak diye açılacak pat diye kapanacak kalitenin hakim olduğu platformlarsa her zaman yerlerinde var olacaklar.

Bu yüzden ultima nereye gidiyordan çok seçimlerimiz bizi nereye götürüyor sorusunu dile getirmeniz daha güzel olacaktır..

Saygılarımla..
Keanu:
Bu yüzden ultima nereye gidiyordan çok seçimlerimiz bizi nereye götürüyor sorusunu dile getirmeniz daha güzel olacaktır..

Ultima online için sölenebilecek en güzel sözlerden birini söylemiş arkadaş. UOnun bi yere gittiği yok artık uo durmuş artık sizi bi yerlere diplere sürüklüyor. 3 günde bir scp pack yayınlıyanlar , ss çekip sitelere koyanlar ego tatmininden başka bişey değil !

Kendine nick bulup u-s ye kayıt olan adını milletin gözünde ama iyi ama kötü duyurucam diye böle saçma sapan yollara başvuruyorlar. ben UO ya acırdım bi zamanlar artık UO nun öldürdüğü insanlara acıyorum.

yetkili arkadaşlara böle konulara güzel yaklaşımlar gösterdikleri için teşekkür etmelisiniz.

ben kendi adıma teşekkür ederim kolay gelsin ..
nedrA +1
Trend Pvp yE Bende 1 Kere Girmiştim . Scriptleri Fln Da ßoktan Zati Yara Vuruyo Adam Ölünce Fln yara geçmiyo İğleştiremiyosun .. Scriptleri Fln Çk Kötüydü..

+ Admin Gelio Pazar Bankada Away Dio 10 dk orda bekliyo :D:D

Komediydi ya
BeyLer $u andaki HW deiL bundan onceki HW'ye bakaLım bence ama O Soth1 Msn'den yazı yazarken RoyaL'in yanında bende vardım ve Bir Dog gibi AgLıyordu.. Ayrıca OyLe server $u anda cokvar yani eziq server orn: Invention Pwp server'da okdr cok edit vardı ki yanı adam bi guild kurdu hepsinin aLtında NM Yada Edit Llama vardı Llama'nın str si dex'i 32000 Dusunn artıq tek geciyor yada yarım :D her neyse oyLe server cok ve HW yi su anki HW deil esKi HW oLarak dusunun..
uo Çok gereksiz bir oyun bunu her yerde mewzu açıldıkca ustune basa basa soylerim... ben 20 yasındaım 12 yasındaki cocuklardan ana bacı kufur işitmek bana koyar o yuzden 7 8 ay once uo yu bıraktım çok sukur... 12 yasında ya cocuk daha dunyaya neden geldigini nasıl geldigini bilmeyene Kimin Yarattıgını Bilmeyen Çocuk Kalkıp Senin Allah'ına Kitabına (Haşa) kufur Edior...Benim İçin Uo Donemi Bitti... Bence Sizinde Bitirme Waktiniz Gelmiş Geçior Bile ....Sizlerin Çogu Benim Yaşımdasınız Su Yukardaki Mewzuları Yapmaya Deger Mi ??? Bence Hiç Bir Şey İçin Deymez !!!
ya kes be soz verene bak :D euıhueuhu ss de war us de aratırın gorursunuz
Birde olayın şu yanını düşünmek lazım zamanında Bronx nbl'da görev yaptığı zamanlarda hazırladığı scriptleri yayınlamasaydı şuan kaç tane server açılmış olacaktı. Kimse yanlış anlamasın amacım Bronx'u kötülemek değil sadece bakıyorumda u-s'de bile dosyalar bölümündeki script packlere noktasından virgulüne kadar herşeyi nbl hatta bir çoğu halen Bronx ve cQ imzalı :) .. Uo yu artık yukardada belirtikleri gibi yaş ortalaması 12 - 16 arası olan kardeşlerimiz oynuyor. Bu durumdanda şu çıkıyor. pvpyi iyi bilen arkadaşımız bu kardeşlerimizden birini kesiyor ve kardeşimiz hiç ara vermeden bildiği öğrendi ne kadar küfür varsa saymaya başlıyor ultima online küfür etmek için günün stresini atmak için bir oyun oldu türkiyede ama halen aramızda Rp'ye önem veren arkadaşlarımızında olduğu bilmek güzel.

Saygılarımla.
Kime göre neye göre kalite düşüyor o zaman tüm açılan serverların yeni birşeyler
yaratmadan nebula scriptleri üstüne iki tane rare dye yumurta sistemi koyup açmasımı
kaliteyi düşürmüyor, sadece pvp serverlarımı ? Insanların zevklerinin dikine gitmesi
değilde inek gibi skill kasmalarımı kalite ? Kime göre neye göre ? Pvp serverları
kaliteyi düşürüyor deyip iki hafta sonra pvp serverı açanlarda oldu bunlarıda gördük.
Ey kalite düşkünleri ve siz kaliteli insanlar, kalite kalite demek le bu iş olmaz
herkez istediği şeyi yapmakta ve bunu uygulamakta özgürdür. Bu kadar kaliteliye
düşkünsünüz neden hiçbirinizin kaliteli bir işini görmedik. Doğru, kalite nedir
ben sizin kalite anlayışınızı hemen sayayım; 225 statcap, 8x skill cap , armorlu
büyü atılmaz, uo 5 tür binekten ibarettir, horse ostard must shire büyükbaşlar,
help menusunde en üstte illaha Page seçeneği onun altındada stuck seçeneği olmalıdır,
katana kraldır, bleed vurur, pitchfork eziktir hiç birşey vuramaz.
Size birşey söyliyim mi Türkiye' de açılan shardların yüzde 90' ı nebula clone dur.
Aykırı shard çıkarsada taşlanır, neymiş kaliteymiş. Kaliteyi geç artık geç kardeşim
bu oyun zevk için oynanır, kaliteli server açınca bizi avrupa birliğine alıcak halleri
yok o yüzden dalganıza bakın. Çekemediğiniz şeyler varsada içinize atın, atmadınmı en
fazla 3 cahil i yanınına çekersin oda 1 saatlik sonra senide unutur kalitenide.
Neden kendimizi geliştiremiyoruz ? Kendi fikirlerimizden uzağız. Ha bana diceksinizki
şimdi sen pvp serverı açtın o yüzden böyle konuşuyorsun. Hiç alakası yok ben daha önce
Türkiye' de denendiğini bilmediğim bir sistemi denedim Pvp serverı, Cecil Arenas ta
oynamaya başladımdan beri bu fikir kafamda yer edindi. Hiç te gocunmadım insanlar da
çok sevdiki 300+ player yakaladım. Herkes kendi bilincinde bende yaptıklarımın sonuna
kadar arkasındayım, artık şu at gözlüğünden bir sıyrılın ve gerçekleri görün bu oyun zevk
için oynanır hayatınızı bitirmek için değil. Ha sırf egolarını tatmin etmek içinde pvp serverı
açan insanları da biliyorum alırlar tüm skilleri 100 verirler oynayın derler bunlara bende
karşıyım çünkü onlarda şu saatten klon olmaktan öteye gidemeyecekler taa ki kendi fikirlerini
yakalayana kadar.

Kaliteli server mı sayıyım

Snn
Nebula ( Osi clone dediler ilk açıldığında )
Hg ( Level )
Noir ( Irk ve harita static farklı ayrı dünya )
Orta Dunya ( Middle Earth Clone )
Since ( Cecil Clone )
Viox-Yeni ( Apk Clone )

evet yukarıda saydığım serverlar dışında mutlaka bir alanda başarılı olmuş serverlar vardır
ama yukarıdaki 7 server dışında kendi orjinalliğinde açılmış server hatırlamıyorum. Galiba birde
çok eski Elan Realms vardı oda ilginç ti. Bundan sonra gelenler bunların hep taklidi oldu,
pvp serverları kaliteyi düşürüyor diyorsanız oturup düşünün derim kime göre neye göre kalite
bu serverlar dışında hangileri kendi tarzlarını yarattı.

Daha sonra eklenen mesaj 2 dakika

Ayrıca yazdıklarımı tam okumadan mesaj atmayın, burada kimseyle argumana girmek için yazmadım, bencede bu tonlarca açılan Pvp serverları kaliteyi düşürüyor fakat bunların arasında Normal serverlarda yadırganamaz. Kimseyi kastetmedim sadece benim kalite anlayışı yansıttım.

Bu konu The_Potti tarafından düzenlendi(2006-07-17 23:56, 17 yıl önce)
Dediklerine Katiliyorum Ama İnsanlar Bu Serverlari Yayilan Scriptler Sayesinde Aciyor Bu Sayede O Kaliteciler Ortaya Cikiyor Eger En Basından Alınsaydı Scriptler Dagitilmasaydi Direk Bi Script Patch Atip Dedgini Gibi 2 3 Scriptler Ortada Dolanmasaydi Belkide Bu Kaliteciler Ortaya Cıkmazdi Belkide Ultima Daha Seviyeli Ve Oynayanlar Bir Serverda Olcaklardi.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.