Bana sorsaydınız Power play yada RunUO shard açardım en azından orjinaline bağlı kalmış olurdum : )
Dikkat edersek o zamanda bu yana yüzlerce server açıldı ve kapandı her kapanışta bence uo hayatından oyuncuları kaybediyor en basıtınden ben bırakma sınırındayım bfmeuo yu beklıyorum oda kotu cıkarsa orjinal bfme 2 oynuyacam :) yanı kısaca 2003 dekı sayı ile 2008 dekı sayı farklılastı tabi arada gelenlerde oldu ama gıdenlerden fazla olamadı bellı bır sure sonra serverlar account işlemı kadar bastırleşmeye başladı çok basit kur sphere at içine yüzlerce scp koy spawnları al site yaz başına " çok uzun calısmalar sonucu artık yayında " sonrada 1 ay sonra ahh alırsın sana server böyle batıyor benım fıkrım acılmasın gerek yeter turkıyede en basıtınden 10 server yeterde artar 10 server olursa dusunun 1 serverdakı kısı fazlalaıgını tabi 10 serverda sıkıcı olur gibi olurdu nedenı ıse klasık hıcbır yenılık yok vs. eğer dusuk player ıstıyorsak 100 lerce acın server bı işinizede yaparamayacak ama ben her serverı suclamıyorum arada 10 playerı olsa bile sırf onların emeklerı ıcın kalan serverlar var reklam yapmak gıbı olmasın ama nachtlorduo bunları yapanlardan biri playerları ise hep aynı olacagını tahmın ettıgımden hıc sayıgısız kufur eden bırıne rastlamadım hatta bırıne yüzlerce şey sordum adam usenmeden cevab verdi yani bence serverlara bir dur denmelı uo nun devamı için onune gelen server açarsa ohooo
Xantier wishe ben ve bırcok eskı uocu kurtarıcı gozuyle bakıyordu ama olanları uzuntuyle ızledık malesef....Wısh gıbı bır proje yapılırsa eger yenıden tabıkı bazı yedıremeyenlerde ugrasmassa turkıyede uo canlanır yenıden....
Adsl 4-5 katına cıknca harbıden eskılerı arıyacaz gıbıme gelıyor ....Uo yu o baglantıyla bırakıp baska oyunlara gecenlerın sayısı bır haylı artabılır...
Nadriad projelerde calısılıyor tamma ama bu projelerın yapım asamasındaykende acıklanması lazım kanımca...Obur turlu bir script pack bulunup 2 gunde server acıyorlar ...Sonra tutun tutunabılırsen...Wish projesını cok uzun zaman once acıklamıstı bır haylı kıtleye kalıteye sahıp olmustu ama tutmadı buna benzer bır kalıte ortaya cıkarsa guzel olur...
Xantier runuo bızı sıkıyor bea :) Sphere daha zevklı :D

SUanda devam etmekte olan en saglam server olan revoda bıle eskıden 200 + olurken en kalabalık olması gunlerden bırınde ctesı guu baktım ve 60 player ne guzel dımı :) pıyasada 20 tane varken 200+ ıdı sımdı 10 server var 60 player :)

Bu konu Sonya Royal tarafından düzenlendi(2008-03-08 22:35, 16 yıl önce)
Guzel bir yazı olmus bence merak edıyorum cok az server ve cok az playera sahıp suandakı serverlar 100 kısı bıraktı 10 kısı geldı uo alemıne lınkler bolumlerını kontrol ettıgımde 15ı gecmez uo serverı %90 ınının da player sayısı 100- :)
100+ kac server sayabılceksınız bana suan eskıden mın 5 serverda 100+ player olurdu
Ah u-s bi el atsada yıllardır beklenen uo serverını acsa:)
100+ playerlı yer arıyoz yok cunku saglam :d
100 + lı player değil uo nun kalkınması için 1000 + gerekecek böyle bir çalışmayı ustune alabılecek cok az kişi vardır sanırım en basıtınden surada 100 tane server olması yerıne 25 server olsun diğerleri birleşsin ben 1 serverda 70 kısı gorunce kasmaya usenıyorum sahsen cunku her an kapanmayacak emeklerımızın bosuna gıtmemesını saglayacak bir sunucusu ıstıyoruz uo nun zevkı gitti adam gibi sunucular acılmassa da uo kaybolacak gibi bu ne ya 5 kişilik bir grup server acıp 2 aylık tutuyor ve kapatıyor ne zevk alıyorsa bundan en basıtından eger acacaksan 2 yıllık parasını yatır ! ben orada vaktımı harcıyorum ! eger o vakıtlerı nakıt olarak verebılen varsa gelsın !
25 server vardı eskıden 100+ olurlardı sımdı 10 server var 50- playera sahıpler... Sahsen bende artık 70 player altı gorunce kasmak ıstemıyorum ne actıonu ne baska bıseyı ama bu saatten sonra bırlesmelerın bazı buyuk oynıyacakların el atması zorunlu gıbı...
bence uo nun hayat bulabilmesi çok zor bu saaten sonra..bu tabiki kendi düşüncem..uo yu sadece yaş ortalaması düşürmedi..her geçen gün bulunan yeni bug lar , hacklenen ownerlar , eskisinden 100.000 kat daha fazla olan editler , 10 player getirene full kasılmış çar kampanyaları vee en önemlisi teknoloji ile gelişen online oyunlar...ko , wow , w.a , mu , diablo hatta nfs carbon vs...

nasıl düzelir bu uo ,

bundan tam 5 sene önceki haline dönerse..yani o gün uygulanan durumlar olaylar bugün , o günmüş gibi uygulanırsa belki düzelir...

nedir bunlar ;

ph'ın kalkması...saat başı çıkan bineklerinde bunlar ile birlikte kaldırılıp serverdaki bütün skillerin hakkı ile kullanılması..yardımlaşma..taviz verilmeden katı kurallar uygulanması..playerların en zor şartlarda kastıgı charlarının değerini bilip patavatsızca davranmaması..her an serverda her türlü zorluga karşı gelebilecek yetkili(ler)in bulunması..iyi bir yönetim ve ardından bu işten para kazanmak için değil , gerçekden cebinden server için çıkan paranın yönetime zevk-i sefa vermesi..( kısacası dışardan para toplamak yerine kendi cebinden verebilecek insanların server açması , tabi ki bunuda bayram harçlıkları ile yapmamaları gerektigininde bilincinde olmaları :) )
yalnızca ilk mesajı okudum ve katılıyorum. Türkiye çapında prof. server açılırsa 300 player'ı bile görebiliriz. Bizde bu yüzden uğraşıyoruz ve eski bir serveri devam ettireceğiz..
300 player gorulebılır ancak saglam olması gereklı kesınlıkle cunku artık mıllette ne bı serverlara guven kaldı nede baska bırsey yanı server acıcaklarında ısı zor server secıceklerınde... of of eskı gunlerı ozledım
Noname bu arada gorusunde phnın kapalı olması kısmına katılmyıorum eskı duzen oturana kadar ph acık saglam serverlar acılmalı ve guven saglanmalı oncelıkle cunku kas kas kas bı baktın kapanmıs oluyor kım ph kapalı servera guvenebılcfekkı...Eskıden sananeden sorna acılcan wıldarea serverında 0.1 tame skıılını almak 4 saat alırdı o zmnlarda guven vardı kapanmıyacagına daır ve uzun sure acık kaldılar ya pekı sımdı cok zor cok ...
Kapanmayacağına dair garantiyi kimse veremez bence. Sonunda kapanıcak server.
Ya Bedava serverda oynarsan,
Fiyatı kadar değerli bir oyun oynarsın,
İnsanlar boşuna mı OSI ye gidiyor ?
OSI ye gidenler salak mı?
Yoo...Demek ki bir nedeni var...
Ayrıca 90lı yıllarda çok basit bir senaryo üzerine kurulan bir online oyundan ancak bu kadar beklersin...
Basıt senaryo fln olsa bıel suankı ko gıbı oyunlardan kat be kat daha zevklı uo ....
OSI ye gıdenler salak degıl daha ıyı kalıte ısteyenler bız osı kadar kalıte ıstemıyoruz eskı kalıteyı ıstıyoruz ...
948495416549875465412 Topiç Açıldı Bu Konuda Halla Bunumu Tatışıyoruz? Rp Pvp Püf..
cekoxmurto : 948495416549875465412 Topiç Açıldı Bu Konuda Halla Bunumu Tatışıyoruz? Rp Pvp Püf..

Bu konuda acılan topıclerın cogu 20 cıvarı server varkendı suan ıse 10 cıvarı servera sahıbız...
+ burada degındıgım konu eskılerden konusu olan ama u-s nın karsı cıktıgı server projesını bır bakıma u-s ye ıstek olarak sunmak :)

+ Bu konular konusulmazsa bırılerı el atmazsa actıgınız pwp serverlarında 1 yıl sonra 2-3 kankınızle turkıyede 2-3 server olarak takılırsınız :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.