merhaba arkadaslar bıldıgınız saglam rp ve pvp serverı varmı acaba?
Novice
-0.500001
Serserix : Uo yu çıkaranlarda bizleriz kapatacak olanlar yine bizleriz...
Evet Imzandan Belli Oluor Kapatmaya Calıstıın:

Çok Yakinda...

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2008-11-02 14:43, 15 yıl önce)
Arkadasim sen kimisn yha ?

*** acınca mi ? batiran ben oluyom asıl senin gibi saga sola laf atarak herkesi sogduran kisiler mi ?

Önce proflini adam gibi doldur ....

Saga sola bok atmayi da birak !

Novice
-0.500001
Asıl Sn Kmsin 1

Profilimi Nasıl Doldurcagımı Sana Mı Sorcam 2

Uo yu Bitiren Pvp Serverlarıdır , Saga Sola Laf Atan Kisiler Diil!..

Ac Canım Sen *** 1ay Oyna En Fazla 20 Kisiyle Paran Bitsin Kal Ortada Sora Uo Yasasın Ole mi?

Silindi
Novice
-0.500001
Merhaba , Ultima online hakkinda bir cok yazi yazilmis.Herkez bir kisiler icin bahane bulmus. Burada eminim ki bir cogunuzun da katkilari olmustur.

Ultima online neden bitti der iseniz , bir cok sebep etken.. Dediginiz gibi Seviyenin dusmesi , dediginiz gibi sunucularin artmasi ,dediginiz gibi yas ortalamasinin dusmesi , dediginiz gibi kufurlesmeler ,dediginiz gibi sadelikten uzaklasmak,Dedidiginiz gibi edit vs....

AMA SUNU UNUTMAYIN KI

"""""""""""""""""""""TüRK Oyuncularina hic bir Emek degmez bunu basta bilmeniz gerek.""""""""""""""""""

Türkiye de suanda oynanabilicek sunucu sayisi benim kanimca ,2003 yilindan sonra bozulmasina ragmen yinede seviyesini koruyan sunucu. Nebuluruz ki : )

Ve suanda duyumlarini aldigim , Alcholic - Mac Fusion ikilisinin acicagi sunucu . Turkiyede ilk 5 listemde ki iki isimdir .

Buradan Noxier(Plegrus)-Slothere-Basic arkadaslarimizada saygilarimi sunarim. Bu 5 isim harici hic bir sunucuda ne gorev alirim nede player olarak katilirim .
Trina ve Xantier kardeslerimizinde Uo ya katkilari cok büyüktür . Kendilerini selamlar.

Bu konu Ultima10Line tarafından düzenlendi(2010-06-10 13:40, 13 yıl önce)
2 yıllık konuyu niye hortlattın ki :D
Silindi
Novice
6
Merhaba , Bu konu 2008 yilinda tartisilmis bir konu idi. Ancak bir arkadasimiz bu konu icerikli bir yeni baslik acmis. Ve zannedersem buradaki 126 mesaji okumadan. Veya okuyup da talep oldugunu gorunce yeniden gundeme getirmis olabilir. Ama sunu unutmus olmali ki 126 degil 1260 tanede mesaj atilsa bir sonuca varilamiyor.

Sonuc cok basit aslinda , Turkiye degil dunya uzerinde eger ultima online bir calisma yapsa idi uo bukadar gerilemezdi. Oncelikle bu oyunun orjinal bir sunucu acma icin kurulum cd si olsaydi ve bu patentli olsa idi . Onune gelen sunucu acmasa da idi ne bukadar sorunlar olurdu nede bukadar geri kalirdi..

Turkiyede 50 degilde 5 sunucu olsa idi , bunlarda Uo nun lisansli sunuculari olsa idi , bakalim bukadar az sunucu icinde kac player olucakti ,kac kisi kufur edicekti , kac kisi gereksiz polemikler yaraticakti.. Yeni acilan her sunucuya bir baskasi suc atiyor...Rant cok fazla ancak player az.
Aslina bakar iseniz player fazla , ama guvenemiyor. Kapanicakmi, kasiyimmi , kufurmu yicem , Adalet yerini bulucak mi ? Evet ultima online in en guzel yanlarindan biri aslinda kasmaktir.Ama kasip 3 ay 5 ay sonra kapanan sunucularda degil ...

Artik nerede cokluk player orda ... Sunu unutmayiniz ki ve afedersiniz , "Nerede cokluk , orada bokluk " ....

50 playeri olsun ama actionuda olsun , 50 kisisi olsun ama zevkide olsun , 50 kisi olsun ama Kufuru olmasin ... Ne serverlar acildi 200-300-400 gorduler ..Sonuc ne ? Sonuc kocaman bir 0 ... Cunku amaclari sadece reklamlari , player sayisi , isim yapmak .

Ben inaniyorum ki , bir sunucu acilicak,amaci sadece eglendirmek olucak . Bu sunucuyu en kisa zamanda bekliyorum insallah.
Gerkcektente Turk uocular turk serverlarında o kdr sogumuzkı anlatamam ...2008 ve 2010 dakı u-s server projesı konularını acan benım 2**8 de actıgımı unutmusum bıle :) ... Bende baktım turk serverlarında hayır yok 3 gundur hybridde oynuyorum 3 gun ıcınde meraktan madenci adıyla char actım sureklı minoc madendeydim ve minimum 10 turke rastladım hepsıde gelıp nasılsın fln dıyor sadece onlıne oldugum surede ... ve 1 tanesı yaklasık 6 yıldır gormedıgım bır ınsan wıldareadan :) 1 tanesıylede quaxiste aynı aileden :D milletin dedigi tek laf servermı var turk serverında oynıyalım :) ....
bb uo:d
Ultima10Line : Merhaba , Bu konu 2008 yilinda tartisilmis bir konu idi. Ancak bir arkadasimiz bu konu icerikli bir yeni baslik acmis. Ve zannedersem buradaki 126 mesaji okumadan. Veya okuyup da talep oldugunu gorunce yeniden gundeme getirmis olabilir. Ama sunu unutmus olmali ki 126 degil 1260 tanede mesaj atilsa bir sonuca varilamiyor.

Sonuc cok basit aslinda , Turkiye degil dunya uzerinde eger ultima online bir calisma yapsa idi uo bukadar gerilemezdi. Oncelikle bu oyunun orjinal bir sunucu acma icin kurulum cd si olsaydi ve bu patentli olsa idi . Onune gelen sunucu acmasa da idi ne bukadar sorunlar olurdu nede bukadar geri kalirdi..

Turkiyede 50 degilde 5 sunucu olsa idi , bunlarda Uo nun lisansli sunuculari olsa idi , bakalim bukadar az sunucu icinde kac player olucakti ,kac kisi kufur edicekti , kac kisi gereksiz polemikler yaraticakti.. Yeni acilan her sunucuya bir baskasi suc atiyor...Rant cok fazla ancak player az.
Aslina bakar iseniz player fazla , ama guvenemiyor. Kapanicakmi, kasiyimmi , kufurmu yicem , Adalet yerini bulucak mi ? Evet ultima online in en guzel yanlarindan biri aslinda kasmaktir.Ama kasip 3 ay 5 ay sonra kapanan sunucularda degil ...

Artik nerede cokluk player orda ... Sunu unutmayiniz ki ve afedersiniz , "Nerede cokluk , orada bokluk " ....

50 playeri olsun ama actionuda olsun , 50 kisisi olsun ama zevkide olsun , 50 kisi olsun ama Kufuru olmasin ... Ne serverlar acildi 200-300-400 gorduler ..Sonuc ne ? Sonuc kocaman bir 0 ... Cunku amaclari sadece reklamlari , player sayisi , isim yapmak .

Ben inaniyorum ki , bir sunucu acilicak,amaci sadece eglendirmek olucak . Bu sunucuyu en kisa zamanda bekliyorum insallah.
katılmadan edemiyecegim..yalnız su var.Uo daki en büyük bitişlerin nedenlerinden birisi uo oyuncularının ikiye bölünmesi .bunun nedeni Sphere ve runuo diye iki apayrı Sistemin oluşumu oldu..Şimdi şöyle düşünün Second age yani Sphere Elimatörü Olmasa Sadece runuo olsaydı nerden baksanız ortada bir 800 kişiyi geckin uo oyuncusu olucakdı.Bu iş runuo olmasaydı ilede aynı.Sahsi fikrim Sphere elimatörü cok çağ dışı kaldı.1998 de bitmiş bir eklentiyi kullanıyor.ayrıca hiç bir skili dogru dürüst çalışmıyor.orjinaline göre ne animal taming taming nede diger etkenler.bana karşı cıkanlar olabilir.Onlara Diyecegim sadece lütfen bu oyunun orjinalini inceleyin anlarsınız sphere sistemi özellikle son dönemlerde gercek second age den bile cok uzaklarında bulunuyor.iyice mutant olmuş durumda.7 sene öncesinin bronx un yaydıgı scriptlerden bir adım ötesine gecen yok ki kodlama sistemi scriptingi oldukca basit bir elimatör olmasına ragmen bütün serverlar birbirinin kopyası.son 6 senedir runuoda durum farklı degil.Sphere da nasıl bronx varsa runuoda da venus var.Tabi burda bir gercek var ben ne bronxu nede venusu tam olarak eleştiricek bir alt yapıya sahip degilim yazılım olarak.ama ikisinin yaptıklarından cıkan sonucları eleştiririm.özellikle Runuo oyuncusu oldugum icin.Venus un bildigimiz uo nun temel yapısını bozduguna eminim .Bu yapı neydi derseniz ,newbee center Ve bodcu sistemi oalrak baslıyabilirim.şu andaki serverlar ın ömrü 2.5 ay.nedeni sie 2.5 ayda herseye ulaşabilicek yapıya sahipler.herkes bodcu kasıyor easy uo ile.Bodcu sayılarını görseniz ayda bilenler hak vericekdir..3 haftada bir kişi easy uo ile 10 client acıp yaklaşık 2500 bodcu kasabiliyor.yane rakamlar inanılır gibi degil.Bunların oluşmasını ownerlar resmen destekliyor.Tamamen ultimanın özünden uzaklaşmış durumdalar farkındalarmı bilmiyorum.Acılan yeni serverların forumları bir dönem türk hlkının kimyasını bozan bbg evine benziyor.ikinci gün inanılmaz hakaretler paylaşamama en iyi benim en güclü benim egosu ile bariz psikolojik saplantı hallerine bürünüyorlar.İnanılır gibi degil..HErkes birbrine ithamlarda diş gecirme sevdasında .bu pastadaya Stafflar da katılıyor.Objectif profosyonel yönetim sıfır oluyor itibari ile..Eskinin imtiyazlı ,Elit ,kendi halinde,Sohbet adamı dedigimiz olgun düşüncelere sahip ,kültürel bakımdan yüksek kişiler bu ortamın icinde ezilip kalıyorlar.VE asıl ultimanın kemik yapısını oluşturan bu kesim uzaklaştıgı icin,maalesef uo nun son durumları bu hallere düşmüş oluyor.Eski server yapılarını hatırlayın ve ortamı..Evet zıpcıktılar vardı olucakdırda bunu kimse engelliyemez.Ama o yapının icinde bu zıpcıktıları yavaşlatan o kadar elit insanlar vardıki o sosyal yapının icinde eriyip gidiyorlardı.şimdi o ortam tam tersine döndü.azınlık olan apachi kesim cogunluk oldu,Sag duyusuna sahip olan kesim azınlık oldu yane bu kesim bu olaylara dayanamadıgı icin uo dan uzaklaştılar asıl sorun burda bence..
Biraz uzun oldu,ama gördüklerimi ibare etmeye calıştım...Gecenlerde Snn nin eski arşivlerini karıştırırken eski bir dost eski bir playerin gercek ultima efsanesi oalrak gördügüm eski bir dostun yazısı gözüme ilişti.buraya alıntı yapıyım istedim..

Vasmussen
Oyuncu
17 Aralık 2000 17:54 %0
Sevgili Arkadaşlar,

Herkesin aynı fikirde olması ve aslında aynı şeyleri savunuyor olması sizce de hoş değil mi?

Tabii ki heryerde olduğu gibi, bu dünyada da insanlar boş ve küfürlü konuşacaktır... Bu gibi konuşmaları engelleyebilmenin tek çaresi, bu insanları ilk başta uyarmak, daha sonra da bu kişilerin dünyanın efendileri tarafından uyarılmasını sağlamaktır...

Ama önemli olan insanın kendi kendini kontrol etmesidir. Ve ne yazık ki, bu hala öğrenemediğimiz üzücü bir özelliğimiz... Kimse kimseyi kırmak için uğraşmaz, olayları kan davasına sokmazsa, bazı şeyler zaten kendiliğinden değişecektir...

Herkes hakkında konuşan bizler, ilk başta kendimize bakmalıyız diye düşünüyorum... Herkes hata yapar, sinirlenir ve üzülür, ama eğer ki birilerinden yardım görürse yaşadığı olayları daha kolay unutur...

Yani demek istediğim, insanlara hatalarını söyleyin, ama kırmadan, insanları tebrik edin, ama abartmadan, insanları eğitin, ama karşılık beklemeden ve insanları uyarın, ama sıkılmadan...

Ne yazık ki konuşarak birşeyler değişmiyor. Bu yüzden sizin gibi duyarlı insanlardan bunu uygulamalarını istiyorum. Ben de elimden geleni yapacağıma ve bu toprakların halklarının daha iyi bir seviyeye varmasına yardımcı olacağıma söz veririm...

Hepinize şimdiden teşekkürler ve ŞEREFE...

Sevgilerle,
Vasmussen
sanırım o dönemdeki düşünce tarzını anlatıyor oluyorumdur...........................Kestigimiz kişileri lootlamak ayıpdı.. buda baska bir dip not

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.