Arkadaslar Bence Bi Anket Yapilsin En Iyi Scripterler Secilsin ve Onlarda Kabul Ederse U-S Adi Altinda Hepsinin Calismalariyla Bir Server Acilsin.En Azindan Denenebilir
Homes : Arkadaslar Bence Bi Anket Yapilsin En Iyi Scripterler Secilsin ve Onlarda Kabul Ederse U-S Adi Altinda Hepsinin Calismalariyla Bir Server Acilsin.En Azindan Denenebilir

Bu projenin turkıyenin uo projesi adina yapılacak en buyuk katkı olacagı kesın bırsey ama bu olay 2 yıl once bıdaha gundeme gelmsıt ıama u-s yonetımı kaubl etmemıstı ...Ancak u-s yonetımı bu konuda bırseyler yaparsa hem uonun canlanması hemde elıt playerların gelıp uo hayatına renk katmak adına bır katkı saglamıs olunur...U-S istesin tum ımkanlarda server acıldıktan sonra emın olsunlar verılır maddıyat olarak fln
Selamlar
Bence ultima online şu ana kadar çıkmış olan mmorpg lerin arasında role play e en yatkın olan oyundur. Yani grafiklerlerle olmuyor çoğu şey. Örneğin hangi oyunda cebinden bir çalıncak korkusuyla şehirde dolaşabilirsin ki?
Hangi oyunda haydutlar önünü kesip senden para isteyebilir?
Açlık,hanlar vs.
Herkes pvp server diyor,2 yıldır adam gibi server arıyorum ve olaylar şöyle gelişiyor (hep aynı)
Server kurduk kaliteliyiz vs. vs.
yılmayacağız vs. vs.
sonra serverda biriler pvp yapın fln diyo.
sonra siteye girince bi mesaj işte bizi çekemediler bilmemne sağlıcakla kalın.
Kapatacaksanız neden açıyorsunuz.
Ben bu internet meretine ultima ile başladım :) ve ilk başladığım ile uzaktan yakından alakası yok.(RunUo oynadım genelde sphere beceremedim çok karışık geliyor.)
Yani uo ölmez ama yoldan çıkar bu ülkede.
Sadece pvp(böle portala gir tüm statlar 120 fln)
veya
Newbie Center a gir aç makroyu kur kas para yap sonra oynadım de.
Bence bu oyuna saygısızlıktır bunlar. Anamıza küfretmekten hoşlanan zekası olmayan,internet kafe delikanlıları ile doldu heryer.
RunUo olabilecek ve skiller öyle hemen kolay gelmeyecek,"GM&裟ler çocuk olmayacak" böyle özelliklerde bi server bulmak imkansız gibi.
Benimde yaşım çok büyük değil ama kafedekilerden farkım,saygı nedir bilirim...
Sadece hayalimdeki uo yu ve düşüncelerimi söylemek istedim.
Eğer gereksiz bir mesajsa silebilirsiniz.
Sizlerde soyluyorsunuz 15-16 yaşindaki gencler server acmak istiyor tamam acabilirler ama dayanikli olmaz bi ultima online oynayan kisiler ne istersen dayanikli saglam türkiyenin birincisi olacak server isteriz tamam ama bu pvp shard'lar yüzünden ne adam gibi server bulabiliyoruz nede baska birsey skillerin hepsi 100 yani hersey beles git 2 dakika oyna istedigin binegi aliyorsun ama role play shard'larda ole degil biz ultima online oyunculari olarak emek harcamak istiyoruz bole 2 dakikada yapilan bir emek istemiyoruz ne güzel sanane,nebula ve benzeri server'larimiz vardi simdi ise pvp shard'lardan dolayi hepsi ya batti yada player bulamadigindan kapatti yani bide diyoruz türkiye birincisi olacak rp shard istiyoruz tamam olabilir ama emek ister cok zaman ister bence [uo] Ultima online batmaz arkadaslar goruyorsunuz [show tv'de yaninlanan varmisin yokmusun yarsimasini] aldilar scp olarak Ultima online'a sundular yani daha bir cok gelismeler sayesinde ultima online cok güzel yerlere varicagini inaniyorum fakat her onune gelen pvp shard acmaya kalkismasin..!
Homes : Arkadaslar Bence Bi Anket Yapilsin En Iyi Scripterler Secilsin ve Onlarda Kabul Ederse U-S Adi Altinda Hepsinin Calismalariyla Bir Server Acilsin.En Azindan Denenebilir

Diyelim en iyi scripterlar seçildi Bakalım onlar gelicek mi?

Şuanki tüm en iyi script yazanlar ya bir sunucuyla çalışmakta yada Ultimayı bırakmış durumda. Yani bu biraz zor
Ben bu sorunu taaa 2005 yılında dile getirdim o zaman ki extreme uo zamanında ( Rederin Zamanı , Extreme İnt. Cafe Zamanı ) bu sırada kafedeki herkes yok bişi olmaz olmaz dediler o aralar birçok kişinin ilk pvp server dediği since pvp açıldı ( En İyi Pvp Server olabilir ama ilk pvp server benim bildiğim kadarıyla negative'dir web meb yok du biz girerken sadece clienti msn den gönderdiler bi baktık server 50-60 kişi ) her neyse konu dağılmasın bu serverlardan daha çok gelicek görüceksiniz bi server da max. 50 player olucak dedim ve o zaman beni adam yerine koyup konuşmayanların hepsi şuan da uo yu bırakmış...Bence En Büyük Nedeni B.K gibi çoğalan script pack dağıtan uo siteleri....
dağıtan değil , çalan , tüketici , üretmek nedir bilmeyen , hazırcı nesil yüzünden battı. Adama tamamen herşeyi hazır sphereyi versek , scriptlerine konfigine bakmadan direk kurar o kadar açlık var.
ya bizim extreme uo nun taklidini yaptı adamlar Extreme Pvp diye kafayı yiyecektim bunların sorunu sizce ne elinde scriptleri salakça eziq bu işi bilmeyen function ne bilmeyen adamlara verenler vermesine vesile olanlar değilmi u-s bu sorunu fark etti ama bence çok geç kaldı diğer bi kaç sitede hala var adamlar indirior hemen dandiki b.ktan bi world diziyor 6 kişi para topluyor açıyor server 2 ay sonra kapanıyor...Bu duruma geldi TÜRKİYE
Aynen Öyle DarkSlayerTr Sana Katılıyorum ve Böyleleri Yüzünden Extreme Uo'nun Adı Çıkmış Oldu.
Bizim İçin (Bence) İsterse Hİç Player Olmasın Uokings Pyramid Filan bunlar Açılır Açılmazmı Direk 200 300 Playera Kavuştular Sanki.
Biz Sadece Bekliyecegiz ve Bekledigimiz Sıra Server'ı Dahada İyi Bir Hale Getirecegiz.
İsteyen İstedigi Lafı Diyebilir Extreme Uo için Biz Sizi Zorla Çagırmıyoruz.
Gelen Gelir Gelmeyen Gelmez.
Herkezin Kendi Kararı Kendinedir.
Herkese İyi Günler Dilerim.
Bence önüne gelenin server açma hırsından ve önüne gelenin scripter olma hırsından doalyı oyuncu kalmadı. Herkes yönetici bu devirde.Fakat yöneticinin yöneteceği oyuncu yok piyasada .UO biter KO gelir KO biter WOW gelir . Durdurmak mümkün değil.WOW biter mi orası ayrı bir konu open source olmadığı için ve kendini güncel tuttuğu için bayağa devam edecek gibi duruyor.
Silindi
Members
0
Aslındaen büyük ( zamanla olması gayet normaldir ) sebebi doyum, ultima online'da yeni oyuncu sürkilasyonu yok eskilerde yıllardır kas kas kas baymış durumda kimse dragon kesmek istemiyor , çiftliklerde hayvan ehlileştirmek istemiyor , denizlerde balık tutmak istemiyor , kimse demiyor ki x dünyasının ıssız yerlerine gideyim kamp kurayım maceraya atılayım...

balık piş ağzıma düş istiyor doğal olarak pvp sunucularını tercih ediyorlar o yüzdende pvp sunucuları suçlu görünüyor ha bu mantığı onlar destekliyor biraz hata var tabi ki pvp sunucularının çoklaşmasıda bi etken ama dediğim gibi en sonda gelir pvp sunucuları , ayrıca reklamlar bölümüne giriyoruz mesela burada 40 sunucu varsa şimdi 10 tanesine girilebiliyor ne siteleri açılıyor ne sunucudan bi haber başlık açılıyor 1 ay sonra o sunucunun adından bi haber yok sonra sen x adamını getir inandırda birşeyler yapmaya zorla , kapanmıyacak mı dersin 5 yıllık anlaşma yaptık mı dersin hepsi hikaye her güzel şeyin bir sonu olur muhakkak ama bu 1 ay 2 3 4 ayla sınırlı olmamalı bi sunucu istikrar yakalamalı bide anlamak zordur ki bazı sunucular 3 ayda bir kapanıp tekrar açılıyor ama gariptir yinede bazıları oraları tercih edebiliyor nedendir anlamam X shard kapanıyor yeni projemiz xxx shard'tır gibi garip şeyler oluyor tekrar orada kapanıyor the xxx shard geliyor vs vs. bir sunucu neden 2 ay sonra kapanıp başka bi isimle 0'dan açılır ki buda garip bi olay.

bide sözde herkes role play sevdalısı örneğin şu forumu bi silkeleseniz %75'i role play tutkunu çıkar ama proje sahiplerine bakıyoruz ya ya "pvp shard açıyorlar" yada "rp tadında pvp shard" ( buda neyse hiç bi zaman anlıyamıyacağım sanırım ) yani role play'de laçkalaşmış durumda sözde rp'cilerle kaynıyor piyasa ama proje 0.

oyuncu kitleside önemli tabi o kadar aşşağılık ve yüzsüz olmuş ki insanlar bir sunucuya girer girmez 1m para tamer + full craft char biraz sw bi kaç binek ver başlıyalım şu kadar kişiyiz şu kadar çekeriz.. höst noluyor diyorsun... seninde sunucununda ta... diye başlıyorlar,oyun içinde bi problem oluyor bi kişinin işine gelmeyen bir durum yada karar alınıyor sizin gibi yöneticilerin ben taa... diye başlıyorlar gerçekten üzücü ya biraz yapılanlara saygılı olmak gerekmez mi ama yok nerde inanın yaşlada alakalı görmüyorum bunu xx yaşındayım diyenlerde bunları yapabiliyor yani piyasanın durumu bu ultima online son demlerini yaşamıyor gerçekten bitmiş : )

uzun bir yazı oldu vakit ayırırda okursanız eyvallah okumazsanızda pekte umrumda değil açıkcası en azından kişisel düşüncelerimi yazıp iç dökmüş bir ruh haline girdi bedenim

bi yerde daha paylaşmıştım konuyu görünce buradada paylaşmak istedim...
Ragnarin Dedigi Gibi Uo Bitmez Merak Etme Sen Fakat Her Onune Gelen Server Aciyor.. Buluyorlar tr.cx Script Caliyolar Buluyorlar No-ip'di Yani Herkez Server Acma Gayesinde..Ama Uo Kolay Kolay Bitmez ;)
uo yu pvp shardlar öldürmedi 1 aylık Rp(onlar kendini rp sunucusu sanıyor ) PP shardlar öldürdü pvp shard da adam takılır bir şey kaybetmez pek kapansada eğlenmek için girer ama Rp(onlar kendini rp sunucusu sanıyor ) PP shardlar öldürdü ultimayı adam kasıyor seviyor arkadaşlarını çağrıyor pat kapanıyor adam arkadaşlarına rezil oluyor arkadaşları bi daha oynamıcak duruma geliyor kendisini bırakma aşamasına geliyor böle böle -1 - 2 -3 -1 -1 playerlar gitti uo'dan
-Sidious- : uo yu pvp shardlar öldürmedi 1 aylık Rp(onlar kendini rp sunucusu sanıyor ) PP shardlar öldürdü pvp shard da adam takılır bir şey kaybetmez pek kapansada eğlenmek için girer ama Rp(onlar kendini rp sunucusu sanıyor ) PP shardlar öldürdü ultimayı adam kasıyor seviyor arkadaşlarını çağrıyor pat kapanıyor adam arkadaşlarına rezil oluyor arkadaşları bi daha oynamıcak duruma geliyor kendisini bırakma aşamasına geliyor böle böle -1 - 2 -3 -1 -1 playerlar gitti uo'dan

+1999
Doğrudur en azından kendimi düşünüyorum. Kaç arkımı çağırdıysam hepsine rezil-i rüsvan oldum. Çünkü server(lar)ın ömrü en fazla 1 ay oldu. Anlıycanız tam skilleri kastık hasat zamanı derken... Ve 1-2si değil artık moda olmuş sanki aç kapa aç kapa. Artık eskisi gibi 21584231 tane charda açmıyorum. 1 acc. 1 char. ve 3 skill magery, eva, ins...
Ultima-Online İlk orjinal Serverı varya onun gibi aslında türkiyedede uuygulansa runuo aslında herkezin ilgisini ceker ve player ların guvenını ciddi derecede kazanır

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.