Wikipedia:
Ultima Online, Origin Systems tarafından yapılmış ve EA Games tarafından 25 Eylül 1997&裟de piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur
İlk Ultima, Osi ( Origin Systems İnc ) tarafından 80'li yılların başında yapıldı. 25 Eylül 1997 yılında MMORPG'si çıkartıldı.

potter27'nin dediklerine inanmak zor. 92 yılında Türkiye Tv'ye yeni yeni alışıodu. 94-97 yıllarındada maryo tetris dışı pc oyunu bilen çok az kişi wardı.

Bu arada UO'nun çöküşü, bitişi, tükenişi gibi başlıklar uo çıktıından bu güne sürekli açılıyor. ama görüldüü üzre hala çökmedi. google den araştırırsanız 99-00-01 yılında açılan uo çöktü bitti başlıklarını görebilirsiniz.

Ultima Online çöküp kapansa bile, aradan zaman geçer 2.si çıkar. hatta olmadı başka bir firma tarafından yeni bir adla yeni bir yüzle tekrardan doğar. UO şuanki haliyle bile daha çok uzun yıllar dayanır.

Ama sizin uo'nun çöküşünden kastınız uo'nun korsan sunucularının durumu.
UO varoldukça korsan sunucularıda varolucaktır...
money is architect derler bilirmisiniz.

bende 8 aya kadar uğraşıodum. altını üstüne getiroduk sui ile beraber ama baktıkki para kazandırmıo :D para olmadanda yaşanmıo siterim dedim UO yu. çok sponsor aradık çok dil dökdük olmadı. dedik bize gircegine kimseye girmesin kimse üzülmesin salladık geçtik. işte işin aslı bu. para herşeyin üstünde
Arkadaşlar şu anda eskilerden cok kaliteli bir server tekrar canlandı, tabi canlı kalması bizim elimizde. Reklam gibi olabilir belki ama exi. tekrar acıldı.
Hâla bu tarz topicler duruyo mu yav.Biz 2005 den beri Uo çökcek diyoruz çökmedi gitti melet.Bence bu gidişle çökmez arkadaş.Yakında kr içinde sphere bir emülatör çıkartır oooh tamam bi 5 sene daha uo burda canınızı sıkmayın ama 1000 kişi ama 150-200 kişi. :)

Stones u dinliyen bir yerde uonun resmini gören Lotr izliyen orta çağ duyup özleyen geri dönüyor Uo ya ama 1 yıl ama 3 gün. :)
Bence cökmüyor dahada gelişiyor ^^'
ßence uo'yu geliştirmeye çalışanlar uo'yu çökertiyor.Gerçekten hakkını vererek geliştirenler var ama azınlıkta.Artık çoğu degil neredeyse uo sunucularının tamamı kabak tadı veriyor.Gerek Adminleri,gerek hazır scpleri,gerek playerleri.Eskiden olsa seviyeli ve az sayıda staff,kendıne özgü [ç]alıntı olmayan scpler,saygılı playerler ile ultima çok güzeldi ama artık buda yok.Eski sunucuların tadını artık hiçbir sunucu vermiyor,tabiki eski playerlerinde.Ne varsa eskide vardı.
Çöksün çöksün daha fazla kişinin hayatını karartmasın
Uzun Süreli Uo Oynamak İstiyorsanız Gerçekten Bir Servere Ya Destek Verip Bir Grup Oluşturarak Arkadasında Durucaksın Yada Yabancı Serverlerde Oynucaksın Ve Uonun Tadını Eskisi Gibi Alıcaksın Bunu Yaparsanız Sorun Yok Oteki Turlu Uo Bıttı Bu Serverde Edit Var Gibi Muhabbetlere Girerseniz Uo dan Zevk Alamassınız Ayrıca Edit Varsa Ne Yapayım Ben Kendımı Bılıyorum Editi Keserim Der Keserseniz Sorun Yok Adam Gibi Oynamayı Bılmek Gerek Role Play Sart Baska Soze Gerek Yok...
This is Falldawn

Ultima için denilecek tek sözdür.Yeni çocuklarımız maalesef kötü yetiştiriliyor.Küfür sürüyle.Çocukların Ultimada ph seviyesi ile kolay gelsi hepsinin pvp serverlarına akmasına sebeb oldu.Bu yetmezmiş gibi normal sunuculara girince küfür etmeye başladılar.Aslında Ultimayı bırakında yeni çocukların haline bakın.Hepsi serseri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.Bizmi kötü örnek olduk acaba? demekten kendimi alamıyorum.Şahsen ben abim dediğim adama asla laf edemezdim korkumdan ve en önemlisi saygımdan
Yanlış düşünüyorsunuz hala elit oyuncu kitlesi mevcut !. Bunları tek bir çatı altında toplamaya çalışıyoruz
Ultima ne ya öle bişey demi war. Geçin artık şu oyunu bırakmak zor diolarya yalan :) kafaya koydunmu bırakılıyor.

7 senedir oynadığım oyunu 12 aydır oynamıyorum. Hiç de canım çekmio walla gereksiz. Walla UO ya harcıyacagım net parasına benzin alır dolaşırım. mis mis
Elit olanlarıda tanıyorum olmayanlarda apaçık ortada ve biz çoğu yere girdiğimizde bu elit olmayan heryerede küfür savuran ve kötülük edenleri görüyoruz hemen sonrada uo çöktü diyoruz. Bu oyuncuları bir köşeye atmalıyız ya da adam etmeliyiz, Elit oyuncularıda bir noktada toplamalıyız ki bunu düşünmek ne kadar hayal gücü istiyorsa o kadarda zaman alır. ;(

UOnun çöktüğü falan yok aslında adam akıllı insanlar bu oyunu oynamıyor sadece ortalığı sövüp,soğana çeviriyor teotlar yaratıyor vs.

Bu konu NAKATA tarafından düzenlendi(2008-05-09 22:24, 15 yıl önce)
Elit oyuncular elit server beklemekte hala...2005tede cokus baslıklarında vardım ama su farka dıkakt etmek lazım 2005 te cokus adlı topıcler acıldıgı zamanlarda pıyasada 30 server olurdu 5-6 serverın player sayısı 200+ olurdu ya pekı sımdı ? pıyasada %80 server azalması var tabıkı bu azalma kalıteyıde getırmedı 100+ player bulunca ınsanlar kosuyor artık .....
Pıyasada 100+ playerlı actıon ortamı yaratılıp guven cercevesınde bır server acılırsa anca o sekıdle elıt playerlara ulasılabılır ama bu bıraz maddıyata ve guvene dayanıyor ....Maddiyat icinse guvenılır bırıne pıyangoda para cıksında acsın ınsallah :D

Bu arada nemesis elit oyuncuları toplamayı planlıyorsunuz projenizede göz atmıstım zamanında ve yeniden göz attım ancak kanımca seçilen harita olarak başınız çok ağrır gibime geliyor hadi hayırlısı .....buglar fln...
[Holygun] : Ultima ne ya öle bişey demi war. Geçin artık şu oyunu bırakmak zor diolarya yalan :) kafaya koydunmu bırakılıyor.

7 senedir oynadığım oyunu 12 aydır oynamıyorum. Hiç de canım çekmio walla gereksiz. Walla UO ya harcıyacagım net parasına benzin alır dolaşırım. mis mis

İşte Budur +1 :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.