Silindi
KeLL : çuvaldızı biraz da kendinize batırın, sürekli player bizi anlamıyor gerizekalı onlar diye dert yanmayın. olmuyorsa zorlamanın anlamı yok, madem playerlar gerizekalı 150 takla atıyorsunuz player olsun diye, kendi zeki arkadaşlarınızla oynayın işte.

bu kaçıncı deneyişiniz? stonesdan önce başka bir şey vardı, sonra 2 kere stones, 1 kere bu. playerlar nasıl bi gerizekalı ki 5 kere sizi anlamadı. acaba?

oyun olm bu, karşında 12-13 yaşında da olur, gerizekalı da olur, 30 yaşında adam da olur. sen kendine 2 script yazdın,3 satır farklı bir dilde kod geliştirdin diye insanlara gerizekalı yaftası vurma hakkını nerden buluyorsun? şu script veya kod yeteneklerini geliştirmeden önce insanlarla iletişim yeteneklerini geliştirseydin belki de umduğundan daha fazla oyuncun olurdu.

şöyle script yazdım, böyle kod yazdım diye geçiniyorsunuz da, oyuncu olmadıktan sonra ne size faydası var, ne bana, ne de başkasına. gerizekalı yaftası vurduğunuz arkadaşlar olmadan hiç bir oyunun anlamı yok. kaldı ki 5-10 tane online oyuncu var, onlar zeki değil mi, neden memnun değilsiniz?

bende bir dönem destekledim de, kabak tadı verdiniz kuzum. çok çok iyi yazılımcılarsınızdır, ama pasif agresifsiniz, girişinizi hatırlıyorum. aktif sunucuları hacklediniz saçma sapan hareketler yaptınız. o sırada oynayan oyuncular zaten uodan bıkmışlardı, oynadıkları sunucular hacklendi diye sunucu değiştirmediler, oyunu bıraktılar. siz gerizekalı dediğiniz oyuncuları kendiniz hakettiniz.

sevgiler canlarım. sizleri önemsemesem bu kadar uzun yazmazdım. levelli sunucu açarsanız kesin oynarım ama, söz.

özet; insanlar bu kadar süre de sizi anlamadıysa, sorun onların anlayışında değil, sizin anlatışınızda olabilir.

heh be sonunda birisi duygularima tercuman olmus. tisikkirler kardis.
KeLL : çuvaldızı biraz da kendinize batırın, sürekli player bizi anlamıyor gerizekalı onlar diye dert yanmayın. olmuyorsa zorlamanın anlamı yok, madem playerlar gerizekalı 150 takla atıyorsunuz player olsun diye, kendi zeki arkadaşlarınızla oynayın işte.

bu kaçıncı deneyişiniz? stonesdan önce başka bir şey vardı, sonra 2 kere stones, 1 kere bu. playerlar nasıl bi gerizekalı ki 5 kere sizi anlamadı. acaba?

oyun olm bu, karşında 12-13 yaşında da olur, gerizekalı da olur, 30 yaşında adam da olur. sen kendine 2 script yazdın,3 satır farklı bir dilde kod geliştirdin diye insanlara gerizekalı yaftası vurma hakkını nerden buluyorsun? şu script veya kod yeteneklerini geliştirmeden önce insanlarla iletişim yeteneklerini geliştirseydin belki de umduğundan daha fazla oyuncun olurdu.

şöyle script yazdım, böyle kod yazdım diye geçiniyorsunuz da, oyuncu olmadıktan sonra ne size faydası var, ne bana, ne de başkasına. gerizekalı yaftası vurduğunuz arkadaşlar olmadan hiç bir oyunun anlamı yok. kaldı ki 5-10 tane online oyuncu var, onlar zeki değil mi, neden memnun değilsiniz?

bende bir dönem destekledim de, kabak tadı verdiniz kuzum. çok çok iyi yazılımcılarsınızdır, ama pasif agresifsiniz, girişinizi hatırlıyorum. aktif sunucuları hacklediniz saçma sapan hareketler yaptınız. o sırada oynayan oyuncular zaten uodan bıkmışlardı, oynadıkları sunucular hacklendi diye sunucu değiştirmediler, oyunu bıraktılar. siz gerizekalı dediğiniz oyuncuları kendiniz hakettiniz.

sevgiler canlarım. sizleri önemsemesem bu kadar uzun yazmazdım. levelli sunucu açarsanız kesin oynarım ama, söz.

özet; insanlar bu kadar süre de sizi anlamadıysa, sorun onların anlayışında değil, sizin anlatışınızda olabilir.

oww bu sert olmuş ^^
oha oyun için 5 paragraf yazı yazmış adam
eleştiride bulunmuş bide
güzel server sanırım başlıyorum
yanlış hareketler bunlar. stones u kapatın bi daha server açarsam oç yim diyin 25 saat sonra tekrar açın. kel fodul herkes oynar.

ana konuya gelirsek zaten hala ie6 kullanan ve başka bir şey görmemiş-bilmeyen kitleye, firefox veya chrome kullanın demek gibi bi şey bu stones olayı
Expert
34.0001
mardok : oha oyun için 5 paragraf yazı yazmış adam
eleştiride bulunmuş bide
güzel server sanırım başlıyorum

5 paragrafa takılma yahu, adamlar 100lerce satır kod yazıyor oyun için. başlıyorsan onun için başla.

fırından taze rageler de gelmiş. açık açık insanlar *** diyorum ben, daha uygun bir seçenek, daha ne kadar açık olabilirim bilmiyorum. işte devamı;

ha ben de onu diyorum zaten, reklamı buralarda yapmayın diye. bak ben mondaini uo-deve bilmem neye her yere yazdım noldu adam geldi benim kuzenim 2 haftada gitar çalmayı öğrendi gayet gerçekçi o zaman phyi açın dedi. hem mondain bok gibiydi, net, kabul hem de playerları. yani shardı güzel hazırlamış olsaydım bile ben buraya yazdığım anda kırosu barzosu her türlü insanı dolardı. ama bak gittim tr second agede paticiğe reklam verdim fıstık gibi zaman geçti. hazırladığım sunucu da o denli iyi diyebilirim. kapandı mı kapandı ama zaman nasıl geçti, güzel. al şimdi nebula buralara reklam veriyor, player kitlesi ortada, rezalet.

al işte batmana ilk defa yürüyen merdiven kurdular noldu ilk gün göçtü. hedef kitleni değiştirecen arkadaş.

piramit hazır asker zaten adam butthurt geziyor ortalıkta

uyarı - 4
uğur

Bu konu Uğur GÖK tarafından düzenlendi(2012-10-21 18:26, 11 yıl önce)
Expert
34.0001
istediğin kadar hedef kitleni değiştir, olmuyorsa zorlamayacaksın. 2 sene içinde 3 kere item res 2 tane isim değişikliği falan, sonra millete kaşar demeler.

bu kadar kibirli olmayın, insanlar gerizekalı değil. iletişim kurma şekliniz yanlış.sunucuyu tanıtırken oyuncular gerizekalı diyorsun. istediğin tip oyuncuları bulamazsın, net.

şöyle milyonların oynadığı basit gözüken oyunları belki sizler gibi yazılımcılar yazıyor, ama bunların arkasında PR uzmanları vs. bir ton insan geliyor, kısacası kendinize ne kadar dev aynasıyla bakarsanız bakın, halkla ilişkiniz iyi olmadan yaptıklarınız boşa gidiyor.

Piyasaya bir ürün üretirken, piyasada ki talebe göre üretirsin, piyasayı kendi ürününe göre şekillendiremezsin.

yürüyen merdivene bakış açın çok yanlış, hedef kitleni değiştirmeyeceksin, hedef kitlenin taleplerine uygun hizmet vereceksin.

şu an içinde bulunduğumuz duruma gelirsek, insanların istediğini yapmıyorsanız, insanlara gerizekalı diyemezsiniz. denklem çok basit. e normaldir aynı şeyleri yapmak istemezsiniz, bende istemiyorum. bunun da sağlaması çok basit, yapma o zaman. her karşıt görüşü ötekileştirmek çok basit yahu, rageler geldi nedir :)

üstte yazdığım mesaj da pasif agresif turnosolü olmuş bir bakıma.

5 paragraf daha yazdım, iyi reklam olur bu.

bu arada kibir insanın en büyük düşmanıdır, gerçekten.

bir de şey var, galiptir mağlup.

biraz daha nihat doğana bağlamak gerekir ama aklıma gelmiyor. rage'im tavan yaptı, gerizekalı olduğumdan ötürü sağlıklı düşünemiyorum. evet.

edit: oyun için bu kadar yazı yazmakta saçma geldi. hakaret edilmezse cevap yazmayı planlamıyorum şayet bütün düşüncelerimi iki yazı da özetledim.

bir de sunucuyu ingilizce yapıp, yabancı oyuncuların da gerizekalı olduğunu öğrettiğiniz için teşekkür ederim. bütün dünya mal sahiden.
yahu gelip de benim sunucumda oynamayan ** demiyorum ki. olan sunucuyu radikal bir biçimde kendi kafasına göre değiştirmeye çalışan insanlar**. orada gayet açık ve net sistemler ve az çok kadronun beklentileri anlaşılırken gelip de şunu koy, bunu ekle, süper bu diyemez adam. işim gücüm mü yok bedavaya sunucu hizmeti verecem kendi zevklerime göre döşeyecem bal gibi.

Bu konu Uğur GÖK tarafından düzenlendi(2012-10-21 18:28, 11 yıl önce)
Expert
34.0001
sen düşündüklerinde de, yaptıklarında da haklısın zaten. oyuncu kitlesini sevmedin vs. sunucunu kapattın veya kitleyi sevmediğin için sunucu açmıyorsun, doğru olan bu zaten.

bende bunu diyorum, kitleyi beğenmiyorsanız açmayın yahu, kim size cebinden para harca sunucu aç diyor? birileri diyorsa nerde onlar, niye oynamıyorlar? eğer onlar oynuyorsa neden yetmiyorlar, ille de gerizekalıları istiyorsunuz?

sunucuya X kere restart atınca kitle değişmiyor dimi xantier?
heh işte onu diyorum, tartışma amacım yok zaten şu an baya üşeniyorum.
@Xantier ve Kell

Çok yanlış düşünüyorsunuz.Türkiye'de ki oyuncu kitlesi aslında gayet kaliteli fakat içlerinden o kaliteli kesimi ayırmak gerekiyor.Seninle konuşurken Mondainde bir kesim vardı bir şeyler için çabalıyordu adamlar vesayre vesayre gibi bir söyleyişte bulunmuştun.O 16 kişilik kadro bizim ekibimizdi.Frpnet ve devden gelen kitle bulunuyordu.Mondaine hitaben değil bir rol sunucusuna hitaben yazıyorum eğer ki bir rol sunucusunda otomatik kayıt sistemi varsa o çökmeye mahkumdur.Hikaye ile kayıt olunuyorsa ve sen daha fazla oyuncu gelsin diyerekten herkesin hikayesini kabul ediyorsan o sunucu gene çökmeye mahkumdur.Bir sunucuda rolü bozan adamlar varsa ve onlar banlanmıyorsa bu sunucunun da gidişatı iyi olmaz.Bu ülkemizde ki rol sunucularının gidişatı herkes 1-2 ay açık tutup "oyuncu gelmiyor" diyerek kapattığı için hiç bir şey gelişmiyor.Halbuki ben açılmamış sunucum için 4 kaliteli rol grubu ve 12 yalnız insan bağlamıştım(Çoğu ultimayı bırakmış insanlardı.Gittim tek tek bulup konuşmaya başladım fikirlerini aldım.Saolsun kırmadılar).Hdd sıkıntı yaratmasaydı günün bu zamanlarında çoktan açılmış olurdu.Oyuncu olmasaydı da kapatmayı düşünmüyordum.Stones aslında güzel bir örnek çünkü sunucuları 1.5 yıldır açık ve kapanmıyor.Böyle devam ederse eminim ki duyulacak ve oyuncu dolacaktır

Şimdi aynısını pp sunuculara hitaben yazarsak.Ülkemizde gene bir kesim var ve bir kesim daha var.Öteki kesim her tame yeteneğini kullandığında gain gelse bile şikayet edecek kesimdir.Bunlar için bir stone yapacaksın ve oradan yeteneklerini seçip hepsini 100 yapacaklar.Gerçi bu ortamı sağlasan bile spawnlar ne kadar zor diye şikayet edenler olacaktır.Birde bir kesim var.Bunların ilgisini çekebilmek için sadelikten vazgeçmeyeceksin.Gain almak orta zorlukta olabilir çünkü bu kesim içerisinde de gördüm " ben çalışıyorum ve pek vaktim olmuyor " Dolayısıyla rezalet olarak nitelendirilebilecek sunucularda bu kesimi görmek mümkün olabiliyor.Neden gain almak zor olsun çünkü kolay olduğu zaman sizin sevmediğiniz oyuncular sunucuya dolacaktır ve sunucuya hükmetmeye başlayacaklardır çünkü adama koyan bir şey yok.Kendi keyfini düşünüyor zaten karakterlerini oluşturması 4-5 saatini alıyor bundan sonrasını da sallamıyor.Uzun soluklu, hafif zor gaini olan ve sade bir sunucu elinde sonunda hak ettiği başarıyı alacaktır.Sade olması da pek önemli değil aslında yeter ki yöneticiler sunucuyu terk etmesinler.

T2a neden tutmadı diye sorabiliriz.Bence de ortam çok eğlenceli olmuştur.Buna inanıyorum ben çünkü biz böyle bir sunucuya açtık fakat oyuncusu olmadık hiç bir zaman.T2a sunucusunu açarken bir strateji hatasında bulundun.İlk sunucuna bir sürü insan girmişti ve bunların yarısı senin istediğin gibi kaliteliydi.Ardından bu sunucu kapandı ya senin yada oyuncu hatasından artık önemli değil.Kapanır kapanmaz t2a sunucusu duyuruldu ve senin isminde geçti."Bak xantier yeni sunucu açmış" dediler ve dedikodusu döndü olayın bundan dolayı oyuncu sıkıntısı çekmiş olabilirsin fakat belki biraz daha uzun soluklu olsaydı daha fazla insan girip deneyebilirdi

Bu konu Kimimben tarafından düzenlendi(2012-09-12 17:15, 11 yıl önce)

az önce arkadaşım attı skype'dan bu doğru mu ?
Kimimben :
T2a neden tutmadı diye sorabiliriz.Bence de ortam çok eğlenceli olmuştur.Buna inanıyorum ben çünkü biz böyle bir sunucuya açtık fakat oyuncusu olmadık hiç bir zaman.T2a sunucusunu açarken bir strateji hatasında bulundun.İlk sunucuna bir sürü insan girmişti ve bunların yarısı senin istediğin gibi kaliteliydi.Ardından bu sunucu kapandı ya senin yada oyuncu hatasından artık önemli değil.Kapanır kapanmaz t2a sunucusu duyuruldu ve senin isminde geçti."Bak xantier yeni sunucu açmış" dediler ve dedikodusu döndü olayın bundan dolayı oyuncu sıkıntısı çekmiş olabilirsin fakat belki biraz daha uzun soluklu olsaydı daha fazla insan girip deneyebilirdi

yok t2ada xantierle alakalı bir nik yoktu, mondainin devamından söz etmiyorum. 8-9 ay sonra açtığım bir şeydi, ama cidden güzeldi diyebilirim. gelmesi gereken kişiler geldi mutlu mesut bitti gitti. ben t2ayı daha çok sphere devlerinin bana karşı yaptığı inat yüzünden kapattım. tıkandım çünkü bi yerden sonra, düzeltilmesi gerek dedim benle inatlaştılar gittim baktım 2 ay sunucu 5 player var onları da artık tanır hale gelmişim dedim kapatıyom ben açık kalmasının manası yok. ya açıp açmamak benim için sorun değil yani, oturup şimdi de açarım da bana karşı inat olmuş kadrolaşmış elemanların emusuyla olmaz. şimdi üşeniyorum başka emuya geçirmeye çünkü sphereyle uğraşırken çok detaylı bir araştırma içindeydim aynı heves kalmadı şimdi.

ha bir de şu da var, açsam şimdi player aramakla bi daha uğraşamam. patiyi ikna etmeyle uğraşamam bir de yıl 2012 hatta 2013e girmek üzereyiz
mardok :

az önce arkadaşım attı skype'dan bu doğru mu ?

turnuva ne zaman kaç banknot var orda katılım ücretli mi
valla ben playerım bana gerizekalı dediklerini düşünmüyorum daha çok şimdiye kadar server açan kişilere geri zekalı demişler gibi geldi sonuçta birbirinin aynısı serveri biz açmadık adamlar açtı oynadık alıştık. eskiden arqasta falan oynadık değişik serverlar vardi öyle kaç tane server geldi ki oynasaydık. nero pvpde falan oynuyorum güzel sw dot da iyi.

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.