Xantier : abi hani o bu kapanıyo diye millet qq yaparken aylarca 0 player çalıştılar, ki diğer türk pp sunucularından bir eksisi yok aksine artısı var. ne bu şimdi iki yüzlülük ? tamam anladık yani türkiyede başka türler tutmuyor, role play falan yok hadi ama bunun neyi beğenilemedi yine anlamıyorum. ayda bir dbsi uçurulup tc kimliklerin sızdırıldığı bir nebula var. diğer sunucuların ayakları sağlam değil her an uçabilirken adamlar aylarca açık kaldı etti ve yine devam edecek. bazen ciddi ciddi zor kullanmak gerekiyor

Konuyu dağıtmak vb gibi bir amacım yok. Sadece şu posta cevap vermek istiyorum.
Yahu allah aşkına daha blue çağını atlatamamış birisi olarak herkese boyundan büyük laflar edip iftiralar atıp en sonunda gelip buradasın.
Herneyse diyeceğim şuki. İtem res olayını ben veya arkadaşların dışında birisi yapsaydı burada gelip uoyu sizler bitirdiniz mahvettiniz diye laflar eder kendince çırpınırdın. Ancak sevdiğin(iz) kişiler yapınca neredeyse ayakta alkışlayacaksın(ız).
Gerçekten hepinizi tebrik ediyorum.

Ayrıca Stones adını çok duyduğum ve gerçekten hoş ve stabil bir ortam olarak bildiğim bir sunucu.
Başarılar diliyorum.
İnşallah şuan piyasadaki kalitesiz ama bir o kadar populer olan sunuculara bir darbede siz vurursunuz.

Ayrıca yapabileceğim yardım edebileceğim birşey varsa şayet yine buradayım.
mahvettiniz çünkü abi. yalama oldu elinizde.

-stones uo tarafından fanboyluk yapmak için görevlendirilmiştir.-
Sunucu - script veya bu gibi teknik sorunlarımızın gereği değil bu item res. ki teknik anlamda bir sorun yaşacağımızı düşünmüyorum şuana kadar gelen sunuculardan en stabiliyiz diyebilirim.
Herkesin bildiği üzere 1 veya 2 oyuncumuz bulunsa bile hatta 0, sunucumuzu kapatmadık / kapatmayı da düşünmüyoruz. Bu neticede itemların 0'lanması, oyuncuların genel düşünce önerileriyle sunucunun yeniden şekillenip artık sorun teşkil eden oyuncu sayısını yukarı çekmek için yeniden açılış "yeniden doğuş" çalışmasıdır. Elimizden geldiğince de bir karşılık beklemeden çok sevdiğimiz Ultima Online için birşeyler yaptığımızı düşünüyorum.

2 Aralık Cuma, 20:30

iyi dilekleriniz için teşekkürler

Bu konu Aradhell tarafından düzenlendi(2011-11-28 20:31, 12 yıl önce)
Bazı sunucular vardır sırf ego tatmin etmek için oyuncuları zorlayacak şeyler yaparlar, bunlardan biride item res vb.. olaylardır. Şimdi konuyu ele alalım; Sunucular her problemde kolaya kaçıp zor ve oyuncunun hak ettiği yolları seçmiyor, ancak bazı istisna sayabileceğimiz durumlar vardır. Hiç şüphesiz bunlardan biride Stones UO ailesinin yaşadığı bu durumdur. Aylardır açık olan bir sunucu, sistemsel ve görsel olarak takdiri gören, web sitesi olsun kadrosu olsun günümüz Ultima Online oyununa uygun başarıyı hak eden bir sunucu yapısı, her şey bu kadar güzelken hak edilmeyen oyuncu sayısının az olması. Hmm.. Şimdi bu sunucu eksikliklerini tamamlama evresini bitirmesinden sonra oyuncu eksikliğini giderebilmek adına bir başlangıç yapıyor. Hemen hemen herkes bunu kabullenmiş ve ortada bir sorun yok çünkü herkes bu değişimi onaylıyor ve daha iyiye gidileceğine inanılıyor. Ortada insanların hakkı yenmiyor, çünkü ortalama bir oyuncu kitlesine sahip olamayan başarılı bir sunucu var ve oyuncuları bile bu item res olayını sırf daha fazla oyundan zevk alabilmek için seve seve kabul ediyorlar ve istiyorlar.

Benim zamanında bulunduğum projeleri eski arkadaşlar bilir en son projem olan Nimloth sunucusunun 2. dönemini istekli bir şekilde yürütürken online sayısının düşük olmasından dolayı benim gibi ve benim gibi olan takım arkadaşlarımla bile sunucuyu kapama kararı aldık. Ancak, ben kendim dersimi aldıktan sonra tekrar farklı bir isimle sunucu açmak istemedim veya başka bir sunucuda yetkili olmadım. Bu insanlar Ultima Online dünyasında ki insan sabrını zorlayacak şekilde yenilenmeye ve istikrarlı olmaya devam ederken sizce onlara saygı duyup geçmişte bize kimin ne dediğini bırakıp karşılarında saygıyla eğilerek onları takdir etmek daha hoş olmaz mı?

Ah pardon.. Bizler artık öyle bir duruma gelmişiz ki insanları yerden yere vurup onları karalamayı çok seviyoruz. "-Hey dostum sen daha ergenin tekisin git kumda oyna.." demek bizlere daha çok yakışır..

Asıl önemli olan sunucu açmak değildir, açılan sunucuyu her zorlukta ayakta tutabilmektir. Daha çok şey söylemek istiyorum ama saygımın adabını aşmasını istemiyorum, yoksa doğrudan doğruya kimin neler yaptığını yüzüne vurarak kalp kıracağım buda bana yakışmaz.

Son olarak bir şey eklemek istiyorum; @Xantier yanlış hatırlamıyorsam adı Denizdi. Deniz kardeşimi yaklaşık 2 yıl önce forumda yaptığı paylaşımlarla ve insanlara olan yardımı ile tanıdım ya da tanımaktan ziyade ilgimi çekti diyebilirim. Bu arkadaşımız kendini tanıttığından beri yaşına göre büyük işler başarabildiğini gösterdi. Bir çok yaşıtı abuk subuk yorumlar yapıp forum kirliliği yaparken sert bir dil ile eleştirdi ve onlarla aynı olmadığını gösterdi. Bazen bir yönetici olarak benim zaman zaman yaptığı tavırlarla sabrımı çok zorladı ama ne demek istediğini art niyetle değil iyi niyetle ölçtüm biçtim. Bazen ciddi anlamda ukala olabilse de yaptıklarından dolayı ve yapmak istediklerinden dolayı ben kendisini bu yönden hep takdir etmişimdir ve keşke herkes Xantier gibi blue çağında olsa belki o zaman ultima böyle olmazdı.

Stones UO olarak hiç bir zaman yılmadan yolunuza devam etmeniz ve istikrarınızı sürdürmeniz dileğiyle, umarım hak ettiğiniz ilgiyi alırsınız, sizlerin dışarıdan gelen olumsuz tepkileri umursamayacağınızı düşünüyorum. İlerlediğiniz yolda devam ederseniz bir gün hak ettiğiniz başarıya ulaşacaksınız..
başarılar
@Tymaron

Söylenmesi gerekenleri söylemişsin, bana sadece sana katılmak kalır..
son 3gün
Cyclone :
Xantier : abi hani o bu kapanıyo diye millet qq yaparken aylarca 0 player çalıştılar, ki diğer türk pp sunucularından bir eksisi yok aksine artısı var. ne bu şimdi iki yüzlülük ? tamam anladık yani türkiyede başka türler tutmuyor, role play falan yok hadi ama bunun neyi beğenilemedi yine anlamıyorum. ayda bir dbsi uçurulup tc kimliklerin sızdırıldığı bir nebula var. diğer sunucuların ayakları sağlam değil her an uçabilirken adamlar aylarca açık kaldı etti ve yine devam edecek. bazen ciddi ciddi zor kullanmak gerekiyor

Konuyu dağıtmak vb gibi bir amacım yok. Sadece şu posta cevap vermek istiyorum.
Yahu allah aşkına daha blue çağını atlatamamış birisi olarak herkese boyundan büyük laflar edip iftiralar atıp en sonunda gelip buradasın.
Herneyse diyeceğim şuki. İtem res olayını ben veya arkadaşların dışında birisi yapsaydı burada gelip uoyu sizler bitirdiniz mahvettiniz diye laflar eder kendince çırpınırdın. Ancak sevdiğin(iz) kişiler yapınca neredeyse ayakta alkışlayacaksın(ız).
Gerçekten hepinizi tebrik ediyorum.

Ayrıca Stones adını çok duyduğum ve gerçekten hoş ve stabil bir ortam olarak bildiğim bir sunucu.
Başarılar diliyorum.
İnşallah şuan piyasadaki kalitesiz ama bir o kadar populer olan sunuculara bir darbede siz vurursunuz.

Ayrıca yapabileceğim yardım edebileceğim birşey varsa şayet yine buradayım.

ben de "fake sanılacak" üyelikle cevap vereyim. derdin o değil. hiç bir zaman o -ız dediğiniz kesim tarafından dolayı takdir görmeyeceksin, bunu bilmeni istedim. ve evet 17 yaşında blue çağını atlatamamış bir çocuğu elitist kesim olarak seni takdir ettiğimizden daha fazla takdir ediyoruz, uzunca bir süre de öyle kalacak gibi gözüküyor. sen UO'daki insanlara "kardeşim" deyip yapay samimilikler kurmaya devam ederken ben o çocuğun postlarına ve gizli geyiklerine gülmeye devam edicem, daha samimi.

konuyla ilgili olarak da; Stones UO'da hiç bulunmadım ama burada görüşünü kendime ölçüt belirleyeceğim insanlar güzel şeyler yazmış. ben şunu söylemek istiyorum; yan tarafta 2 tane banner var ya aşağıdaki bannera bir bakın. o sunucu nedir, konsepti nedir bilmiyorum. ama gerçekten iyiyseniz kendinizi o sunucuyla aynı merakı uyandıracak seviyeye çekecek 1 adım atmanız gerek, şu anda üzgünümki 2 bannera baktığımda üstteki bana yıllardır süregelen UO sisteminden daha farklı bir şey hiç göstermiyor. oyuncu çokluğu; PvP ağırlığı. bu bir öneridir, sunucu hakkında eleştiricek pek fazla bilgiye sahip değilim ama eleştiri kısmı da sadece karşılaştırmadan geliyor.
sdfs alıştığım için tartışma kapanmıştı. 6 sene önce de buralarda takılırken velet derlerdi ama tabi biraz haklılardı velet velet atar yapardım zihniyet aynı zihniyet 6 sene sonra da büluğ çağı demeye başladılar. ha bunu diyenler 6 senedir ultimanın ötesine gidemedi, daima ben büyüğüm hehehe modunda hiçbir gelişme göstermeye gayret etmedi. ne yaparsan kendine, ne yapmazsan yine kendine.

~stones uo fanboy~
Anlamadığım şey şu Stones UO Tanıtımı altında;

Aklını başını almış insanlar, kimi 15 kimisi 20 yaşında gencecik arkadaşlarımız neden bu konu altında tartışır, bırakın adamlara başarımı diliyorsunuz, efendime söyleyim kınıyormusunuz yapın birşeyler ama gereksiz konuların tartışmasına girmeyin lütfen :(
(Daha iyisi söylenene kadar en iyisi bu Lütfen Birbirimize Saygı Gösterelim)

Başarılar. Stones UO
Bence sadece Sorsaria map üzerine kurulu olarak devam edin harita çok büyük ve gereksiz çoğu yer bomboş başarılar dilerim.
Önce taş atan kişiyi fark etmek lazım. Durduk yere yarası olanlar millete sataşıp ego tatmin ediyor. Yazık..
hayırdır birader ne uyarısı yalan mı ?

Bu konu amaolmadisimdi tarafından düzenlendi(2011-11-30 21:24, 12 yıl önce)
az kaldı
Sunucu yarin aksam 20:30'da acilacaktir.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.