o serverin az icine etmedim:)marble island'daki yerde duran blackrock setleri hatırlıyanlar ne demek istediğimi bilir:)
Herkez server açma derdine düşmüş aslında bir server açıp staff olmaktansa kaliteli bir serverda player olmak daha eğlencelidir.
Dreamer : Trunch BRAVOOOO 2006-07-13 nerden fışkırıyo bu akıl anlayamadım daha.

sende beyin olmadıgı için nerden fışkırdığını anlaman mümkün olmuyor tabi.ben konuyu uplamadım bana vioxun soyle boyle oldugunu iddia ediyolar dediler tarihe bakmadan cevabı yazdım.beni baskaları ile karıstırma giripde suraya 1 kere reklam yapmadım bilen bilir 2005 ten beride uyeyim ve sen kundaktayken ben script yazıyordum.O minnacık beyninle benim asabımı bozma.

Ba'aL
Uo yu ücretli yaparsınız.

Gidipte aylık 30 YTL demiyorum 5 ytl 3 ytl yaparsınız. Bu ücreti yatırabilen kisi oynar. Bu kisi ya 18+ olur yada ailesinin kartını bi şekilde kullanarak bu işi yapar. Ailesinin gene haberi olur falan fişgan.

Her kullanıcıya sadece 1 hesap veririsiniz. Bu nasılmı olur her bilgisayarın şuan adını hatırlayamadıgım bi kodu war ve bu her makina için farklı olur. Bu kodu kontrol edebilecek bir connector yaptırırsınız.

Daha sonra profgesionel bi kadro oluşturduktan sonra gerisini sizi tercih edecek playerlara bırakısınız.

Ben UO ya başladıgım zamanlarda internet cafenin sahibi wardı. Akbank ta çalışıyordu. 2 adet beyaz eşya dükkanı 1 apartmanı wardı. Diceksiniz bu adam ne yapacak filan diye. O zamanlar olan Hobbit UO nun sahibi idi. O servera girmek okadarda kolay değildi. Sora baktı teot çıktı injection çıktı. Oyun çoluk çocuk doldu kapattı. Ailecek karısıyla berabver filan DAOC oynuyorlardı. Aylık ücretinide ödüyordu. Ama adam gibi oynuyorlardı.

Falan filan bu tyip şeyler olursa adam gibi bi platform yaratılırsa taibikide oyuncular adam gibi olur.

UO da kaldıgı yerden devam eder bi ton insan bu oyunu tüm dünyada oynuyor.

Ha bide alt yapı war. Türkiyede neredeyse tanımadıgım çalışmadıgım firma kalmadı. Çoğu kazık atmak için yer arıyor. Anlam veremiyorsunuz. Ve işin kötüsü ise parmak la sayılacak olan şirketler dahi bu gibi durumalara düşüyorlar. Örnek vermek gerekirse şuanda XXX serverının aynı konfirigasyonlşu makinayı aynı yerden istediginizde. Adam 800YTL+ KDV dior. Ancak XXX serverı şuanda 350 YTL net ödeme yapıyor. Müşteri temsilcisi adı altındaki kişiye bunu ilettigimde. Karışıklık olmuş dior. Ki bu firmalar artık tr de nam salmış isimler. Bunu geçelim Dünyadaki en kötü ve en pahalı bağlantının israil ve TR de oldugunu düşünürsek fiyatlara karşı aldıgımız verimde ortada olacaktır.

Cnm sıkıldı bak şimdi gene. Sevmiorum lan bıktım
@Mchatlak Anlatmak istedigim o işte herşeyi farklı herşey beleş degil yoktu işte herşey bedava degildir baya bi fark vardı SİNCE İLE HİÇBİR ALAKASI YOKTUR. bıraktım bu işleri yollarım sphere tam olarak aç bak ;)
Benim demek istediğim yapılan şeylerin aynı olduğu. Serverini bilmiyorum girmişliğim yok ama skilller silahlar setler veriliyor gerisi adam kesmek değil miydi seninkide?
hyr benımkınde rp gibi herşeyi kendın kasıyorsun sadece skill veriliyor :) oynıyanlara sorarsın Mythos Pvp zaten reklam olamaz kapandı ve bidaha teklif geldi ama acılmıcak reklam gırmez yani :)
trunch :
Dreamer : Trunch BRAVOOOO 2006-07-13 nerden fışkırıyo bu akıl anlayamadım daha.

sende beyin olmadıgı için nerden fışkırdığını anlaman mümkün olmuyor tabi.ben konuyu uplamadım bana vioxun soyle boyle oldugunu iddia ediyolar dediler tarihe bakmadan cevabı yazdım.beni baskaları ile karıstırma giripde suraya 1 kere reklam yapmadım bilen bilir 2005 ten beride uyeyim ve sen kundaktayken ben script yazıyordum.O minnacık beyninle benim asabımı bozma.

Ba'aL

Senin asabınada gömerim şimdi sanada. sen 2005 den berı burdasın ben 2003 den beri burdayım,bu 2. hesabım. Çok konuşma fazla. 1 senelik konuyu uplamıs laf yapıyo bide burda..Sende beyin olduğunu çok beLLi edion !
iyi ama konu uplamak yasakmı? gereksiz konu degilse up yapmak gayet normal bişi..
Ya arkadaslar.. Olayı bozan kesınlıkle skıllerın 3 saaat icerısınde grandmaster yapıldıgı, +3'lerin sokaga atıldığı, +6,+9 ların biletlere cevrıldıgı, sadece kasmanın Tamer uzerıne yogunlastıgı.. Elinde +15 tasımayan adam adam deıldır felsefesının yapıldıgı ve en ufaq bır seyde bir Ailenin Forumlarda ''bırakıyoruz.. Yeter Artık'' deip isyanlar moduna girdiği serverlardır... Cok buyuk değerler cok kısa zamanlarda elde edılınce değeri kalmıyor... 3 gunde kral yaptıgım charı ben 10 dk da deletlerım... Biliyorum kı 3 gun takılsam yıne aynı yere gelıcem ama ph nin kapalı oldugu +3. lerin değerli oldugu yerlerde, charların 1 yılda adam edildiği serverlarda sen bırak o charı.... Nası koyuyo bılıyor musunuz? offf ki offf. Evlat acısı yemın edıyorum. Ama söle cixx bi yön de var.. Son bırkac yılın moda serverlarında serverların omru 1 ay-6 y arası deişiyor... Ya serverı acan kısının hevesı gecıyor. Ugrasamam abi deip gecıyor, para bitiyo kapatıyo yada Kendıne haqqqer diyen lamerrler serverı hacklıyıp analarına sövdurmek amacıyla ısımlerını websitesine cakıyor.. HAcked By Hüssamm diye... İşler böle olunca playerlarda korkuyor haliyle uo bızıklamaya.. Aynı korkuyu bende yasıyorum... emek verdıgınız servera gıremeyınce ınsan neler hıssedıyor bılenınız vardır elbet.. Sonuc olarak ne halt edıyorsak bız edıyoruz.. gecenlerde bı sıtede reklam gormustum. Hostıng fırması uo serverı actırıyor.. hemde cok uygun fıyata... reklamı aktarım '' gunde bı sıgara fıyatına sızınde uo serverınız olsun...Serverı kuruyoruz. acıyorus. Bılmem nabıyorus Sıze verıorus... eğer beğenırsenız serverı daha ıyı bı makınaya tasıyorus, eğer begenmessenız kapatın gıtsın, cokertın gıtsın... ne kaybedeceksınız kı? bi deneyım yasamıs olursunuz! sadece sıgara parası..'' Bu reklam bana ardı ardına kapanan serverları ve admınlık yerıne brıt bankda saklabanlık yapan kısılerın aslında normal oldugunu acıkladı... artık yeni bir sistem lasım.. Bu sistem zor olmalı... Zorlugu hem bol bol server acılmasını engellıcek, hem hack olayını gıderıcek ''gercı hackleyecek adamı ters takla atsan durduramassın ama lamerlerı engellersın.. Klasık yontemler ıse yaramas'' hemde piyasayı temızleyecek.. Tabe bu ımkansız....

Yukarıdakı yazıyı okumaktan usenen arkadaslar özeti : Ultima İs knocking Down:!
Konunun carkina tukurmussunuz resmen :)
Isteyen o kalitesi dusuk pvp serverlarinda oynar (hepsini kastetmiyorum iclerinde 1-2 kaliteli pvp serveri var)Orada oynayan da zaten kaliteli dusuk playerdir.Duzgun bir serverin bu playerlara ihtiyac duyacagini zannetmiyorum.
Eger quaxis veya nbl en iyi serverlardir diyorsaniz oradaki kalitenin dustugunu gorursunuz.Yani Snn de ben cok oynayamazdim abim oynardi cok fazla orada olen mutlaka ama mutlaka tebrik ederdi.Kufur eden olmaz miydi? Olurdu tabiki ama nebuladaki gibi degil.Snn den sonra (bir cumartesi aksami snn efsanesi sona ermisti :( ) tum snn vestel'e gecmisti galiba.Onceden nbl'a gecenler de kasmasi kolay diye gecmisti (bilirsiniz nbl ilk acildiginda kasmak kolaydi snn'e gore).Nebula'ya gecen playerlar kalitesini korudu ve zaten nebula'dan sonra cogu birakti.Vestel'e gecen playerlarin cogu da elen realms'e gecti.Kaliteli player her server degistiginde kademe kademe azaldi yani.
Ama simdiki gibi olmadi hicbir zaman.Ben Snn de oynarken yasim 10-11 di abim de 16-17 yaslarindaydi sanirim.Ben Snn de 1 kere kufur ettim cok da iyi hatirliyorum.Ama simdi 15 yasindaki genc bile, ghost modea kufur edebiliyor.

Merak Ediyorum da simdiki 10-15 yas arasi mi cok agresif cok kufurbaz, yoksa hata server yetkililerinde mi?
Arkadaşlar hepinizin yazdıklarını okudum.Çok haklısınız pvp serverları bu oyunu bitirdi ben bi orta dunya bi Lominadze Zamanındaki noir'in zevkini hiç alamadım alamayacağımda eski nova olsun o Wildnova ne kadar kral adamdı hepsinin yaşı geçti artık yaşımızda geldi sıra bize geldi diyorum ama bende 14 15 yaşında oldum ama yattığımda hiç ana bacı kaymadım.Kaymam da
Hepinize Bu Konuyla İlgilendiğiniz İçin Teşekkürler

AspServ'dan Alıntı :
Beraber acmadıkmı orta dunya'yı Exo'yu editledin çocuğun kankam oldugundan haberin yoktu tabi şimdi gelmişsin burda konuşuyorsun serhatcım ve boş konuşuyorsun !!!
adam serverda bi emek harcamıoki küfür edince banlanmaktan korksun
Leqendary : benım pvp serverımın since ile hiçbir alakası yoktu ona bakılırsa herşeyi kasması bile herşeyi farklıydı? tek bir stone tut itemına kadar ? since diyemezsınız? acan gerçekten acıyor..

mazot 1 ytl :)

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.