@Bowfinger
Forum oyuncudan korkup kapatılır mı?

Forum için zaten datacenter ile görüştük kendileri uygun bir şekilde düzenleyecekler. Bu durumda onları bekliyoruz. Forum yoksa server kötü anlamı taşımaz.

Facebook'a gelirsek, Facebooktan kimse "Forum yok" dedi diye engellenmez. Facebook sayfasında da o tarz yazılar mevcut, o yazılardakilere işlem yapılmayıp size yapılmaz. Engellendiyseniz "Forum yok ne biçim server bu ya" gibi bozuk bir üslupla söylediğiniz için engellenmişsinizdir.

Client konusunu yüzlerce kez oyunda duyuru olarak pek çok kez belirttik, belirtiyoruz. Vendorlardan alış veriş yaptıktan sonra targetınızdan çıkararak bye komutunu kullanın.
Cyanide_Nebula : @Bowfinger
Forum oyuncudan korkup kapatılır mı?

Forum için zaten datacenter ile görüştük kendileri uygun bir şekilde düzenleyecekler. Bu durumda onları bekliyoruz. Forum yoksa server kötü anlamı taşımaz.

Facebook'a gelirsek, Facebooktan kimse "Forum yok" dedi diye engellenmez. Facebook sayfasında da o tarz yazılar mevcut, o yazılardakilere işlem yapılmayıp size yapılmaz. Engellendiyseniz "Forum yok ne biçim server bu ya" gibi bozuk bir üslupla söylediğiniz için engellenmişsinizdir.

Client konusunu yüzlerce kez oyunda duyuru olarak pek çok kez belirttik, belirtiyoruz. Vendorlardan alış veriş yaptıktan sonra targetınızdan çıkararak bye komutunu kullanın.

"3 Aylık Sunucuda Olsa Seneleri Devirmiş Sunucuda Olsa Hep Yalan Dolan Ve Umursamazlık Aynı.İlk Baslarda Player Az Olur Stafflar Pur Döner Kibar Konusmalar Catafatlı Cumleler Hosgoruler Player Bir Tavan Yapar.Bide Bakmıssın Ne Staff Var Ne Sen Kimin İtisin Moduna Gecilir.Umursanılmaz Sallanılmaz.

"Nebula New Era ( Yeni Çağ)

Merhaba,Sunucu aktif edildikten sonraki ilk 30 gün boyunca %100 ph olacak. Snooping ve Stealing yetenekleri haricinde PH aktif olacak, Animal Taming yeteneğinde kolaylık sağlanacak. İlk 30 günden sonra zamanla skill gain düşürülecek. " Bumu Kolay Ph Kapanma Suresine Ben Daha Tamingmi Yetiştirememki Digerlerini Nasıl Yetiştireyim 4 Gun Olacak Tame 53.5 ?"

Bu yorumun uslubu güzel benim ki mi kötüydü ?

Olanları yazıyorum buradaki yorumlarımda dahi bir negatiflik var mı ? Ben sistemlerinize uzağım. Page atıyorum. Playerlara sor diyorsunuz. Hem kolay yapalım hem zor yapalım anlayışındasınız herhalde. Gerçekten şunu merak ediyorum. Yeni başlayan bir player nasıl mage kasacak örneğin? Ne vendorda ne de newbei olarak 2-3-4 üncü level scrolllar yok. Eğer biz eski nebula gibi kendiniz çıkartın istiyoruz diyorsanız eyvallah. Ama bu nasıl tezatlık onu anlamış değilim.

Bir diğer konu , multi konusu. Multi yok diyebilir misiniz? Yapan adamla yapamayan adamların günahı nedir?

Sitenizde açıklama olmadığı için ne yapacağımızı bilemiyoruz. Scroll yazılmıyor diye. Balıkçı açtım. Meğer ağ vendorda satılmıyormuş. Ama sisteminizi bilen kişiler veya artık bir şekilde !? öğrenen kişiler necroya bile başlamış. Ki ben necro konusunda hiç açıklama göremedim sitede.

Kalıcı olmak istiyorsanız BİZLERİ kazanmanız lazım. Yoksa bilen adamlar zaten sizin resden önceki oyuncularınız. Tek farkları şu an 1 client yerine 5 client ile bağlanmış olmaları.

Seçim ve karar sizin. Ben oynamak istiyorum. Peki siz gerçekten oynatmak istiyor musunuz?

Ekleme: Böyle bir aktivie böyle bir event hayatımda görmedim. Çok başarılı ya. SS almak için bir ekranda en fazla kaç karakter sıkıştırabilirsiniz yarışmasına katılmak için yapılmış sanki. Böyle devam edin. Ben kasma hızımı yavaşlatıyorum ne olur ne olmaz.

Ekranda yürünmüyor lagdan event diyorlar ya hey allahım.

Bu konu bowfinger tarafından düzenlendi(2013-12-22 23:17, 10 yıl önce)
Oynamak istemeyenler niye bu kadar kötüleme çabasında bu bir oyun 5 yaşındaki çocuk gibisiniz hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz daha iyisini yaptığınızda playerlar mı gelmedi artık böyle gereksiz yazılardan vazgeçin ultima online bitmiş bir oyun bundan 10 sene sonra zaten kalmaz en azından Türkiye için kesin kalmayacağı anlık oynayın şu oyunu zevkini çıkarın.Ben resten öncede oynuyordum ve gidip stafflara nasıl kasacağım bu skilli diye sormuyordum oyunda dolu adam var multi macro filan diyorsunuz ya Brit bank dolu online player var gidip sorun o kadar atıp tutuyorsunuz biz sunu yapamıyorsunuz şunu yapamıyorsunuz diye stafflara peki siz bir skill bile kasamıyorsunuz gelip burada neyin hesabını soruyorsunuz ?

Kimse kusura bakmasın ama oynamak istemeyen oynamasın elit 100 player yeter oyun için zaten eskidende öyledi zamanı gelince de öyle olur.

@bowfinger

Olanları yazıyorum buradaki yorumlarımda dahi bir negatiflik var mı ? Ben sistemlerinize uzağım. Page atıyorum. Playerlara sor diyorsunuz. Hem kolay yapalım hem zor yapalım anlayışındasınız herhalde. Gerçekten şunu merak ediyorum. Yeni başlayan bir player nasıl mage kasacak örneğin? Ne vendorda ne de newbei olarak 2-3-4 üncü level scrolllar yok. Eğer biz eski nebula gibi kendiniz çıkartın istiyoruz diyorsanız eyvallah. Ama bu nasıl tezatlık onu anlamış değilim.

Şurada yazanlar oyundan bir bok anlamadığının kanıtıdır. Scrollar yokmuş ne ya arkadaşım peki bu kadar adam nasıl yazıyor scroll ama ben sana söyleyim gidip ilk bir İnscription ve mage skillini 100 yap reg al o sayfalarda çıkan bütün scrolları yazarsın kitabında olup olmaması önemli değil.
Murathannn a katılıyorum. UO artık bitik bir oyun 2 sene sonra kalacağına bile emin değilim. Oyunculuğun tadı bir ayrı zaten bence varolan imkanlarla bunun son kez tadını çıkarmak. Malum zaman geçiyor, teknoloji durmuyor. Daha dün bir, iki arkadaşı başlatmayı denedim ama grafikleri beğenmediler, onu, bunu beğenmediler. Bu kadar çok takıntı yada üstelemeye gerek yok. Varolan imkanlarla oynayacaksınız abi, yoksa hiçbir şeyden tat alamazsınız.
@murathan
Güzel avukatlık yapmışsın. Ben de zaten zevkini almak istiyorum. 1 Herkes bu oyunu çok iyi bilmek zorunda değil. 2 Ben developer değilim yanı bana giren çıkan bir şey yok merak etme. 3 bu oyunu da inan player açısından ortanın üzerinde biliyorum.

Ben de yazdım scrolları merak etme. Ben diyorum ki kolay olacak herkes kasabilsin istiyoruz demişsiniz ama bu kısmı zor. İnsanı soğutuyor. İstiyorum ki player kaybetmesin. Bir ikincisi sen çok zeki bir insan olarak 100 e kadar kas sonra yazarsın demişsin. Heee zaten bütün kuşları...

Forum olmadığı için halkın sesi oluyorum burada ama anlatamıyorum herhalde derdimi. Dünkü etkinlikten kaç kişi memmun kaldı düşündünüz mü ? Benim gördüğüm insanlar hep küfrediyordu oyunda. Siz de öve öve etkinlik resimlerini attınız face'e. Sen resten önce oynadığın için oyuna hakim olabilirsin. Ama biz değiliz. Eğer ki yok biz kendi kendimize iyiyiz. Yeni oyuncular istemiyoruz diyorsanız söyleyin gidelim. Multi-makro diyorum. Bana koyuyor multi olması. Sen multi ile günde 1 m kasarken ben 250 k kasıyorum nerede eşitlik.(Sen derken örnek olarak)

Ben iyiye gitsin istiyorum. DOT'da tek başıma oynuyordum. Sahip olmadığım ve kasmadığım şey yoktu. Ben oyunun craft ve pvm olayını seviyorum. PvP'ye çok takılmıyorum bile. Ama ne oldu canı sıkıldı kapattılar. Buranın da canı sıkılmasın playeı eksik olmasın diye player olarak yaşadıklarımı söylüyorum. Niye bu kadar rahatsız ediyor sizi anlamıyorum...
Arkadaş yıllar sonra şu oyun. 500+ online görmüş. Daha yerin dibine batırma çabasındasınız. Bir bitmediniz be kardeşim. Bizi bezdirdiniz biz bıraktık hala uğraşan didinen insanlar var bırakın uğraşsınlar. Ne istiyorsunuz şu oyundan anlayamadım ben. Ne işsiz insanlarmışsınız. Bir bok yapmazsın etmezsin çorbaya kattığın hiçbirşey yok. Herşeyin sahibiymiş gibi sorulara gel. Kastığın bir tane char var. 10 saatte kasmışsın. Aylarca gecelerce bu iş için sabahlayan insanların emeklerini bir kalemde silmeye kalkarsın. Çok garipsiniz vesselam.
Expert
34.0001
Abi oyunculara zorla mı oynatıyoruz diyorsun, diyorlar, diyoruz ya. Bakış açını biraz değiştir, zorla mı sunucu açtırıyorlar? Bu işin velinimeti oyuncuyken, ben bu kadar velinimetini aşağılayan bir topluluk daha görmedim. Oyuncular gerizekalı, oyuncular beyinsiz diyip oyuncu yok diye sunucu kapatılıyor. Paradoksa gel.
Öyle birşey demedim. 600 kişi içinden çıkanlara dedim. İnsanın hevesini kaçırıyorlar çünkü. Şahsen benim kaçıyordu abi. insanda ne şevk kalıyor ne iştah.

Yapılan işi, işi yapan belirler müşterisi değil. Müşteri alırsa alır almazsa almaz. Maviye gidip bence bu t-shirti böyle yapmalıydınız bokum gibi olmuş diyomusun. Sonra düzeltmedi diye orda burda yaygara mı koparıyorsun. Herkesi aynı anda mutlu edemezsin. O sunucuda minimum 1000 farklı acc ( 1000 farklı kişi ) vardır. Herkesin zevki düşüncesi farklı. Sana uyuyorsa oynarsın. Uymuyorsa kaybol yani ne kalabalık yaratıyorsun. Senin zevklerine düşüncelerine göre mi tasarlayacağız yapacağımız işi. Sen kimsin ?

Ben böyle düşünüyorum. Bakış açımı da değiştiremicem bu saatten sonra k.bakma.

Bu konu Ghlahn tarafından düzenlendi(2013-12-23 13:50, 10 yıl önce)
Michaell : Öyle birşey demedim. 600 kişi içinden çıkan böyle zırtapotlara dedim. İnsanın hevesini kaçırıyorlar çünkü. Şahsen benim kaçıyordu abi. Bu tiplemelerle uğraşırken insanda ne şevk kalıyor ne iştah.

Yapılan işi, işi yapan belirler müşterisi değil. Müşteri alırsa alır almazsa almaz. Maviye gidip bence bu t-shirti böyle yapmalıydınız bokum gibi olmuş diyomusun. Sonra düzeltmedi diye orda burda yaygara mı koparıyorsun. Herkesi aynı anda mutlu edemezsin. O sunucuda minimum 1000 farklı acc ( 1000 farklı kişi ) vardır. Herkesin zevki düşüncesi farklı. Sana uyuyorsa oynarsın. Uymuyorsa kaybol yani ne kalabalık yaratıyorsun. Senin zevklerine düşüncelerine göre mi tasarlayacağız yapacağımız işi. Sen kimsin ?

Şimdi öncelikse seni rapor ettiğimi belirtmek isterim.

Gelelim ben bowfinger nicki ile yıllardır ultima online oynayan 26 yaşlarında bir devlet memuruyum. Ultima Online'a gönül vermiş birisyim. 3 Kız arkadaşımdan ayrılma sebebim direkt olarak ultima onlinedır. Ben oyun oynamak istiyorum diyorum. Ben daha iyi olmasını istiyorum diyorum. Siz ne diyorsunuz? Bana hakaret etmek dışında ?

Ayrıca burası genel bir platform. İstediğim şeyi söyleme hakkım var. Benim zevkime göre yapılsın diye bir şey dedim mi?

Gelelim. Benim görmüş olduğum bazı eksiklere.

İtemaktar tarzı bir komut yok. Şehirlerde kasa vs. de yok. Bundan dolayı multi client kullananlar sıkıntı çekmesede tek client ile legal bir şekilde oynamaya çalışanlar sıkıntı çekiyor.

Forumun aktif olmaması çok kötü. Facebook gibi bir sosyal platformdan bile engelleme konulması, ileride eleştirileri hiç kaldırmayacağınız konusunda izlenim yaratıyor ki bu tarz yönetimler her zaman tehlikelidir. Bknz. Gerçek Dünya

Gemi kurulumu için britanine izin verilmemesini anladım da moonglow ve jhelom gibi liman şehirlerine neden izin verilmiyor anlayamadım. Kurma-Kaldırma vergisi gibi birşey eklenebilir eğer çok gemi olmasından korkuluyorsa.

Bunlar şu ana kadar aklıma gelen bir kaç şey. Benim şahsi görüş ve önerilerim. Bunlar olmazsa oynamam demiyorum. Ama forumun olmaması yeni gelebilecek playerlar açısından olumsuz. Bir kaç gün sonra sıkılıp bırakbilirler.
bowfinger :
Michaell : Öyle birşey demedim. 600 kişi içinden çıkan böyle zırtapotlara dedim. İnsanın hevesini kaçırıyorlar çünkü. Şahsen benim kaçıyordu abi. Bu tiplemelerle uğraşırken insanda ne şevk kalıyor ne iştah.

Şimdi öncelikse seni rapor ettiğimi belirtmek isterim.

Gelelim ben bowfinger nicki ile yıllardır ultima online oynayan 26 yaşlarında bir devlet memuruyum. Ultima Online'a gönül vermiş birisyim. 3 Kız arkadaşımdan ayrılma sebebim direkt olarak ultima onlinedır. Ben oyun oynamak istiyorum diyorum. Ben daha iyi olmasını istiyorum diyorum. Siz ne diyorsunuz? Bana hakaret etmek dışında ?

Ayrıca burası genel bir platform. İstediğim şeyi söyleme hakkım var. Benim zevkime göre yapılsın diye bir şey dedim mi?

Gelelim. Benim görmüş olduğum bazı eksiklere.

İtemaktar tarzı bir komut yok. Şehirlerde kasa vs. de yok. Bundan dolayı multi client kullananlar sıkıntı çekmesede tek client ile legal bir şekilde oynamaya çalışanlar sıkıntı çekiyor.

Forumun aktif olmaması çok kötü. Facebook gibi bir sosyal platformdan bile engelleme konulması, ileride eleştirileri hiç kaldırmayacağınız konusunda izlenim yaratıyor ki bu tarz yönetimler her zaman tehlikelidir. Bknz. Gerçek Dünya

Gemi kurulumu için britanine izin verilmemesini anladım da moonglow ve jhelom gibi liman şehirlerine neden izin verilmiyor anlayamadım. Kurma-Kaldırma vergisi gibi birşey eklenebilir eğer çok gemi olmasından korkuluyorsa.

Bunlar şu ana kadar aklıma gelen bir kaç şey. Benim şahsi görüş ve önerilerim. Bunlar olmazsa oynamam demiyorum. Ama forumun olmaması yeni gelebilecek playerlar açısından olumsuz. Bir kaç gün sonra sıkılıp bırakbilirler.

Ben sizi alıntılamadım. Sizin isminizi vermedim. Söylediğim şeylerin size dair olduğunu nerden çıkardınız onu anlamadım. Rapor için teşekkür ederim. Ayrıca nebula sunucusuyla herhangi bir bağlantım yok. Talep ettiğiniz şeyler gayet normal mantıklı şeyler. Sizinle zaten aynı fikirdeyim. Benim ilk postumda bahsettiğim şey tamamen farklı bir olay.
@bowfinger
Kardeşim tartışmaya veya kimseyi de savunmak istemiyorum sana veya senin gibi düşünen arkadaşlara saygım var ama bu oyunda bu kadar oluyor imkan bu malzeme bu. Detaylara takılmak yerine zevkine bak gerisini boş ver. Multi olayına gelince 1m kasanlar emin ol actionda çok çabuk kaybediyorlar o paraları ben üstüme alınmıyorum ama elimde 2 pc var istesem sanal makine de kurarım kasarım ama gerek yok. Bence bu kadar itemlere takılı kalma sen kendine göre yap her şeyini item bir yere kadar yetenek veya yardımlaşma lazım oyun içinde.
Murathannn : @bowfinger
Kardeşim tartışmaya veya kimseyi de savunmak istemiyorum sana veya senin gibi düşünen arkadaşlara saygım var ama bu oyunda bu kadar oluyor imkan bu malzeme bu. Detaylara takılmak yerine zevkine bak gerisini boş ver. Multi olayına gelince 1m kasanlar emin ol actionda çok çabuk kaybediyorlar o paraları ben üstüme alınmıyorum ama elimde 2 pc var istesem sanal makine de kurarım kasarım ama gerek yok. Bence bu kadar itemlere takılı kalma sen kendine göre yap her şeyini item bir yere kadar yetenek veya yardımlaşma lazım oyun içinde.

Haklısınız , ya zaten ben pek takmıyorum ama en ufak eleştirime. İnsanların cevabı 600 online diye olunca ondan multiye değinmek zorunda kalıyorum. Ve gerçekten ısrarla istediğim tek sistem itemaktar. Yani kutularda yok. Eskiden itemaktar yoktu diyecek arkadaşlar için söylüyorum her yerde kutu fln vardı. Ben ultima aşığı birisi olarak neredeyse bırakacak noktaya geldiğimi belirtiyorum sadece. Hatta ilk girdim skill kasma alanındaki yoğunlğu görünce çıktım. Ertesi gün tekrar gaza gelip girdim. Beni bir player olarak düşünebilirler ancak. Ya benim gibi 5-10 tane daha uo aşığı kaybedilmişse ? Zaten sonunda kalacak olan 100 kişi fln değil mi ...
Oturur 100 kişi oynarız o zaman :) ne kadar fazla kastın ya oynuyorsan oyna oynamıyorsa ikile ;). Senin gibi boş konuşan 500 player olacağına adam gibi 100 player olsa canım feda
:asik2

Yıllar sonra şu siteye girip, şu görüntüleri gördükten sonra içim bir garip oldu. Bir anlığına acaba yeniden " şu oyunu yeniden oynasam mı ? " sorusunu kendimden geçirdim.:) Görüntüler için Nebula'ya teşekkür ederim:asik2

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.